Wnętrze autobusu - siedzenia dla pasażerów.

Autor: redakcja UMJG

17.10.2020 - 8:25

Zmiany w rozkładzie MZK, dwie nowe linie

Zmiana organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego wymusza korekty rozkładu jazdy. Dobrą wiadomością jest to, że uruchomione zostaną dwie nowe linie.

 

Niżej podajemy, jakie zmiany nastąpią od soboty (17 października).

  • Autobusy linii nr 1 i 16 w kierunku Jeżowa Sud. i ul. Wiejskiejod przystanku Wolności – Poczta pojadą przez przystanek M. Skłodowskiej-Curie do przystanku Podwale i dalej po trasie ( z pominięciem przystanków Sąd, Teatr i Bankowa). Trasa powrotna bez zmian.
  • Autobusy linii nr 5 w kierunku Wrzeszsczyna od przystanku Krasickiego pojadą przez przystanek M. Skłodowskiej-Curie do przystanku Podwale i dalej po trasie ( z pominięciem przystanków Sąd, Teatr i Bankowa). Ponadto kursy jadące przez Siedlęcin Górny zostaną skierowane od przystanku Skłodowskiej-Curie przez przystanki Podwale i Dworzec Autobusowy do przystanku J. Sobieskiego i dalej po trasie. Trasa powrotna bez zmian.
  • Autobusy linii nr 4, 6, 9, 15, 17, 22, 26 i N2 w kierunku Dworca Kolejowego i Zabobrza pojadą z pominięciem przystanku Teatr ulicami Grottgera, Chełmońskiego (zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy podziemiach Time Gates ), Sudecką, Staffa i Nowowiejską do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dalej po trasie. Trasa powrotna bez zmian.
  • Autobusy linii nr 12 w kierunku Os. Czarnego pojadą objazdem ulicami Wojska Polskiego, Muzealną, Wojska Polskiego, Grottgera, Chełmońskiego(zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy podziemiach Time Gates ) do ul. Sudeckiej i dalej po trasie. W kierunku Zabobrza autobusy pojadą przez ul. Staffa i Nowowiejską do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dalej po trasie.
  • Autobusy linii nr 10 w obydwu kierunkach pojadą objazdem ulicami Drzymały, Kubsza (zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy markecie Biedronka ) 1 Maja do Dworca Kolejowego ( z pominięciem przystanków Os. Robotnicze, Podwale, Bankowa, Teatr i Uniwersytet Ekonomiczny ).
  • Pętla autobusu linii 19 zostanie przeniesiona na przystanek Powstańców Wielkopolskich (przy Małej Poczcie). W obydwu kierunkach autobusy linii pojadą ulicami Powstańców Wielkopolskich, Lipową, Wyczółkowskiego, Morcinka, Głowackiego, Mickiewicza, Wesołą, Skowronków i dalej po trasie.

Wymiana rozkładów jazdy na przystankach nastąpiła w dniach 15-16.10.2020 r.

Nowy rozkład można sprawdzić na stronie internetowej http://rj.mzk.jgora.pl

W związku z prowadzonymi pracami mogą powstać nieprzewidziane zakłócenia w kursowaniu autobusów, za które MZK przeprasza.

 

Od dnia 17.10.2020 r. zostają uruchomione nowe linie autobusowe nr 13 i 24.

  • Linia 13

Trasa przejazdu:Dworzec Kolejowy, ul. Krakowska, al. Solidarności, ul. Wincentego Pola, Powstańców Śląskich, Różyckiego, Ogińskiego, Wiejska.

 

  • Linia 24

Trasa przejazdu:Pętla Wita Stwosza, ul. Sobieszowska, ul. Lubańska, rondo w Goduszynie, Trasa Czeska, ul. K. Miarki, ul. J. Sobieskiego, ul. Podwale, al. J.Pawła II, ul. G. Bacewicz, ul. J. Kiepury.

 

Nowy rozkład można sprawdzić na stronie internetowej http://rj.mzk.jgora.pl