szczepienie

Autor: redakcja UMJG

14.7.2021 - 11:18

Zawieszenie Punktu Szczepień Powszechnych - hala sportowa ZST "Mechanik"

Informujemy, że z dniem 15 lipca br. ze względu na małe zainteresowanie udziałem mieszkańców (ze względu na okres wakacyjny) w programie szczepień masowych przeciw COVID-19, zawieszone zostaje funkcjonowanie Punktu Szczepień Powszechnych (PSP) zlokalizowanym w hali sportowej ZST "Mechanik" przy ul. Obrońców Pokoju 10 w Jeleniej Górze. Zadania w obszarze szczepień populacyjnych będą w tym czasie realizowane przez pozostałych 18 zespołów umiejscowionych przy punktach podstawowej opieki medycznej czy Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze.

W sytuacji zwiększenia zainteresowania szczepieniami bądź wydania zaleceń dotyczących ponownego uruchomienia punktu niezwłocznie zostaną wdrożone procedury przywracające PSP.

link do listy punktów szczepień: https://www.jeleniagora.pl/news/punkty-szczepien-przeciwko-covid-w-jeleniej-gorze

Pragniemy jednocześnie tą drogą zachęcić wszystkich niezdecydowanych do udziału w programie szczepień.
Nie od razu mieliśmy szansę chronić się przed wirusem – dopiero po kilkunastu miesiącach pracy naukowców całego świata udało się stworzyć szczepionki, których zastosowanie może nas zabezpieczyć przed ciężką choroba, a nawet śmiercią.
Nie marnujmy tego daru, jaki jest owocem pracy najlepszych farmaceutów z rożnych krajów świata. Skorzystajmy ze szczepionek, dzięki którym będziemy mogli się chronić, dzięki którym możemy uniknąć trudnych dni w szpitalach. To szczepionki sprawią, że będziemy bezpieczni dla swoich rodzin, że unikniemy ciężkich zakażeń, także podczas wizyt naszych rodziców, naszych dzieci i wnuków.
Szczepieniom poddało się już ponad 10 milionów Polek i Polaków – dołączmy do tej grupy.
Jeśli ktoś chciałby wiedzieć – gdzie i kiedy może się zaszczepić – najlepiej zatelefonować na infolinię ogólnopolską pod numer 989
Dyżurujący pomogą w uzyskaniu wszelkich niezbędnych informacji.