Wycięte drzewa.

Autor: redakcja UMJG

19.4.2021 - 11:48

Wycięli prawie 50 drzew

Do dużej wycinki drzew doszło na ul. Wojewódzkiej. Wiele wskazuje, że była ona nielegalna.

W środę (14 kwietnia) do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie telefoniczne o dużej wycince drzew, wykonywanej prawdopodobnie bez zezwolenia, która odbywa się na terenie jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Wojewódzkiej.

Patrol Straży Miejskiej na miejscu zastał mężczyznę, który ciął na kawałki leżące już na ziemi drzewa. Wyciętych drzew było około pięćdziesięciu. Były to drzewa różnego gatunku o obwodzie pnia od 30 do 150 cm. – W rozmowie, mężczyzna oświadczył, że prace wykonuje na zlecenie swojego pracodawcy, który prowadzi działalność na powyższym terenie – informuje Artur Chmielewski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Niestety mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu zezwalającego na wycinanie drzew, nie mógł się też dodzwonić do swojego pracodawcy. Strażnicy wykonali dokumentację zdjęciową, a sprawa zostanie przekazana do Wydziału Ochrony Środowisk Urzędu Miasta w Jeleniej Górze celem prowadzenia dalszego postępowania w tej sprawie.

Straż Miejska przypomina, że aby zgodnie z prawem dokonać wycięcia drzewa, należy zwrócić się do właściwego Wydziału Ochrony Środowiska w celu uzyskania stosownego zezwolenia/decyzji. Dopiero wydana stosowna decyzja uprawnia do usunięcia drzewa.

Więcej informacji na stronie: http://bip.jeleniagora.pl/artykul/161/577/zezwolenia-z-zakresu-wycinki-drzew-i-krzewow

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image