baner

Autor: redakcja UMJG

31.5.2023 - 11:23

Wicemistrzostwo Polski dla Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze

W dniach 25-28.05.2023r. w Głuchołazach (woj. opolskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców.

W turnieju wzięło udział 8 reprezentacji chłopców oraz 11 dziewcząt. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Łącznie rozegrane zostały 83 spotkania, które dostarczyły wielu sportowych emocji. W klasyfikacji dziewcząt o kolejności na miejscach 1-4 oraz 8-10 zadecydowała "mała tabela" pomiędzy zespołami z takim samym bilansem zwycięstw/porażek. Ostatecznie zwyciężyły dziewczęta z PSP 3 Głuchołazy, zaś w kategorii chłopców SP 4 Kołobrzeg.

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze: Aleksandra Borkowska, Hanna Midera, Julia Sochacka i Katarzyna Sobolewska zajęły II miejsce uzyskując tytuł Wicemistrzyń Polski.

Opiekunami zespołu byli: Katarzyna Smajda-Młodnicka i Marcin Koperek.