Reprezentantki Jeleniej Góry na plaży, z flagą miasta.

Autor: redakcja UMJG

27.2.2021 - 14:10

Walczą na szachownicy, a w wolnych chwilach podziwiają morze

Mamy kolejne wieści z Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych dziewcząt.

Po szóstym dniu i rozegraniu siedmiu rund zawody wchodzą w decydującą fazę. Nasze zawodniczki prezentują różną formę. Najlepiej radzi sobie Oliwia Cudyk (5,5 pkt), która na ten moment zajmuje znakomite 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Oliwka w ostatnich 3 partiach odniosła komplet zwycięstw (w tym pokonała inną jeleniogórzankę Katarzynę Tkacz). Wspomniana Kasia Tkacz w ostatnich 3 rundach odniosła 2 zwycięstwa i odnotowała jedną porażkę (wspomniana wyżej porażka z Oliwią). Do tej pory zgromadziła 4,5 pkt, co daje jej 16 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Miejsca zawodniczek z Jeleniej Góry i czołowa dziesiątka po 6 dniach rywalizacji i rozegraniu 7 z 9 partii:

1. Faustyna Czajka (LKSz GCKiP Czarna) 6 pkt.

2. Blanka Ejsymont (UKS Łady Raszyn) 6 pkt.

3. Kinga Lajdamik (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny) 5,5 pkt.

4. Karolina Figa (KSz Zefir Boguszowice) 5,5 pkt.

5. Oliwia Cudyk (KSz Jelonka Jelenia Góra) 5,5 pkt.

6. Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 5,0 pkt.

7. Blanka Polakiewicz (UKS Hetman Koronny Trzebinia) 5,0 pkt.

8. Natalia Opala (LUKKS Miedziana Góra) 5,0 pkt.

9. Zuzanna Górecka (KSz Piątka Skierniewice) 5,0 pkt.

9. Zofia Krysiewicz (MUKS Stoczek 45 Białystok) 5,0 pkt.

16. Katarzyna Tkacz (Szachowy Uniwersytet Warszawa) 4,5 pkt.

39. Weronika Sękiewicz 3 pkt.

50. Victoria Talaga-Siekierska 2,5 pkt.

59. Aleksandra Gerono 2,0 pkt.

62. Zofia Duczkowska 2,0 pkt.

 

Szczegółowa klasyfikacja znajduje się pod poniższym adresem internetowym:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_57/results.html?l=pl&tb=10_

 

Oprócz zawodów szachowych, nasze zawodniczki z opiekunami zwiedzają okolice Jastrzębiej Góry. W środę jeleniogórska ekipa odwiedziła Władysławowo i Aleję Gwiazd Sportu. W czwartek była wycieczka aż na koniec Mierzei Helskiej. Dziewczyny odwiedziły m.in. fokarium oraz latarnię morską. Spacer po Helu zakończył się na cyplu. Dalej było już tylko morze. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki w dwóch ostatnich rundach i mamy nadzieję, że każda z nich zdoła poprawić jeszcze swoją pozycję.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image