Plakat akcji Instruktorzy w służbie seniorom.

Autor: redakcja UMJG

6.4.2020 - 8:48

W służbie seniorom – zadzwoń i skorzystaj z pomocy

Instruktorzy Hufca Karkonoskiego ZHP prowadzą akcję „W służbie seniorom”. Dołączyli do niej także urzędnicy jeleniogórskiego ratusza.

Na czym polega akcja? – Oferujemy pomoc osobom starszym, które w tym trudnym okresie nie powinny wychodzić z domów, w wykonywaniu prostych czynności, jak zrobienie zakupów czy wyprowadzanie psa – mówi Robert Zapora, komendant Karkonoskiego Hufca ZHP i zarazem koordynator akcji.

Do tej inicjatywy włączyli się także jeleniogórscy urzędnicy z Andrzejem Marchowskim, naczelnikiem Wydziału Promocji na czele. Oprócz codziennych obowiązków zawodowych, będą także dyżurować i pomagać w zrobieniu zakupów itp. – Przyświeca nam hasło Solidarni w izolacji – tłumaczy A. Marchowski.

Prezydent Jerzy Łużniak przekazał harcerzom środki higieniczne, m.in. rękawiczki jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno odbiorcom akcji, jak i osobom, którzy ją podejmują.

Harcerscy instruktorzy i urzędnicy dyżurują zdalnie codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 12.00 – 18.00. Aby skorzystać z pomocy, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 602 439 924, e-mail: karkonoski@zhp.pl. Ważne – pomoc jest nieodpłatna.

Inicjatywę wsparła także Galeria Sudecka, która nieodpłatnie przekazała książki. Dyżurujący dostarczą je seniorom. Dzięki temu, szybciej zleci im czas izolacji.

Instruktorzy wraz z prezydentem wspierają też akcję pod hasłem #zostańwdomu, skierowaną do młodych ludzi. Chodzi o to, by w okresie pandemii nie wychodzić na boiska czy do galerii handlowych, a pozostać w domu. Dzięki temu, zmniejszymy ryzyko zarażenia koronawirusem. #stopkoronawirus #BądźmySolidarni #MiastoJeleniaGóra