Ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach

Autor: redakcja UMJG

24.10.2023 - 14:48

Ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze informuje, że w związku ze zbliżającym się ,,Dniem Wszystkich Świętych" podjęto następujące ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach:


Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44 Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68 Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera


Od 23.10.2023r. do 06.11.2023r. z powodów logistycznych, przyjęto całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. 
W tym szczególnym czasie, do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione są wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. 


Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.


W związku z trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób:
Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób, będziemy składać do pojemników opisanych („ODPADY BIO”). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem („ZMIESZANE ODPADY”).


UWAGA !

Zapraszamy osoby opiekujące się grobami do nieodpłatnego pobierania worków na liście, w dniach: od 16.10.2023 do 31.10.2023r. w godzinach od 7.00 do 15.00, w poniższych lokalizacjach:
W biurze obsługi na Starym Cmentarzu
na Nowym Cmentarzu- obsługa przed kaplicą,
w Cieplicach ul. Krośnieńska-obsługa przed kaplicą
Worki pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”