Strażnicy zatrzymali mężczyznę.

Autor: redakcja UMJG

2.6.2021 - 9:19

Ukradł towar, nie uciekł daleko

Kilka nietypowych interwencji podjęli w ostatnich dniach jeleniogórscy strażnicy miejscy.

W piątek patrolując ulicę 1 Maja zauważyli uciekającego mężczyznę i goniącego go pracownika ochrony jednego ze sklepów. Ruszyli na pomoc. Po kilku minutach mężczyznę udało się zatrzymać. Ukrył się w jednym z lombardów, gdzie prawdopodobnie chciał też sprzedać skradziony towar. Towar wart był około tysiąca złotych. Okazało się także, że miał przy sobie dwa zawiniątka, zabezpieczone folią aluminiową. Próbował je po kryjomu zjeść. Sprawca to 39-letni jeleniogórzanin, został przekazany policji. Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że w zawiniątkach są środki odurzające.

Podobną interwencję strażnicy podjęli na jednej ze stacji paliw, gdzie mężczyzna urządził sobie tzw. promocję (wziął towar i wyszedł nie płacąc za niego). Sprawca został zatrzymany przez strażników i przekazany policji.

Mimo tych zdarzeń, miniony tydzień był dość spokojny. Straż Miejska podjęła 215 interwencji (mniej, niż choćby tydzień wcześniej). W weekend odnotowano łącznie 78 interwencji w wyniku których 10 osób zostało pouczonych, na 6 osób nałożono mandaty karne, w tym 4 za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, 2 za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Ponadto w sprawie jednej osoby skierowany zostanie wniosek o ukaranie jej do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Dotyczy on również spożywania alkoholu w miejscu publicznym. W miniony weekend dyżurny Straży Miejskiej przyjął 52 zgłoszenia telefoniczne od mieszkańców.

 

Galeria
Image