Uczennice SP2 w Krajowej Gali Finałowej o Marszałku Piłsudskim

Autor: redakcja UMJG

23.5.2024 - 11:48

Uczennice SP2 w Krajowej Gali Finałowej o Marszałku Piłsudskim

W poniedziałek 13 maja br. uczniowie SP2 mieli zaszczyt wziąć udział w wyjątkowej wycieczce do Poznania, której celem było odebranie nagrody za zajęcie 4. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie o Józefie Piłsudskim. To szczególne wyróżnienie było efektem wielomiesięcznej pracy i zaangażowania, dlatego też wyjazd do jednego z najbardziej historycznych miast w Polsce był dla nich wszystkich ogromnym przeżyciem.

Uroczystość podsumowująca konkurs odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim Wielkopolski.  Wspaniała Sala Herbowa urzędu, z jej bogatymi zdobieniami i historycznymi herbami, była znaczącym, stylowym a jednocześnie dostojnym miejscem, którego charakter podkreślał ważność tego wydarzenia.

Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 12:00. Uczestników przywitali organizatorzy konkursu, a następnie przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego wygłosił krótkie przemówienie, podkreślając znaczenie pamięci o Józefie Piłsudskim i jego wkładzie w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Atmosfera była pełna wzruszeń i dumy, zwłaszcza gdy każdy z laureatów, w tym Karolina Chodzicka i Hanna Olszak, uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, miały możliwość odebrać osobiście swoje nagrody i dyplomy.

Zajęcie 4. miejsca w tak prestiżowym konkursie było dla Karoliny i Hani było ogromnym wyróżnieniem a dla ich opiekuna – Michała Jaworskiego, nauczyciela historii w SP2 – dużą satysfakcją. Wręczający nagrody, członkowie jury gratulowali solidnego przygotowania i doceniali pracę uczniów i nauczycieli. Było to niezwykle budujące doświadczenie, które z pewnością zmotywuje konkursowiczów do dalszego zgłębiania historii Polski i wiedzy o postaci Józefa Piłsudskiego.

Po zakończeniu uroczystości była okazja zwiedzić Urząd Wielkopolski oraz dowiedzieć się więcej o jego historii i znaczeniu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Rynku. Spacerując po pięknych uliczkach, można było podziwiać zabytkowe kamienice, ratusz z jego słynnymi trykającymi się koziołkami oraz inne historyczne budowle. Przewodnik barwnie opowiadał o legendach i historiach związanych z tym miejscem, co pozwoliło jeszcze bardziej docenić uroki Poznania.

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów SP2, motywując ich do dalszej nauki i rozwijania zainteresowań historycznych. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image