Goscie zaproszeni na otwarcie stołówki szkolnej.

Autor: redakcja UMJG

9.1.2020 - 16:31

Stołówka jak nowa

W budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Karłowicza otwarto dzisiaj (środa, 8 stycznia) stołówkę. Wyremontowano ją własnym sumptem, wysiłkiem konserwatorów.

Chodzi o budynek dawnego Gimnazjum nr 4, który kilka lat temu włączono do Szkoły Podstawowej nr 11. W odnowionym pomieszczeniu do tej pory znajdowało się zaplecze dla konserwatorów. – Uznaliśmy, że szkoda takiej przestrzeni, i że można ją wykorzystać lepiej – tłumaczy dyrektor SP nr 11 Eugeniusz Sroka.

Stołówka dotąd była urządzona w innym pomieszczeniu, które zostanie przekształcone na świetlicę.

Remont wykonano własnym sumptem (pracowali konserwatorzy szkoły). Miasto Jelenia Góra zapewniło pomoc w zakupie materiałów. Dzięki temu, znacznie poprawiły się warunki spożywania posiłków dla dzieci z klas I – III. To kolejna inwestycja w obiekt przy ul. Karłowicza. Wcześniej urządzono tu strefę dojazdową dla rodziców, powstał tez plac zabaw dla dzieci, dostosowano szatnie.

– Dziękuję nie tylko za tę stołówkę ale i za pomysł na ten budynek, na tę szkołę, bo dużo zostało zrobione – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko.

– Te działania pokazują, że decyzja sprzed kilku lat o włączeniu Gimnazjum nr 4 do SP nr 11 była jak najbardziej słuszna – podkreślił Paweł Domagała, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jelenia Góra. – Widać, że ten budynek ma dobrego gospodarza.

W szkole przy ul. Karłowicza uczy się blisko pół tysiąca dzieci z klas I – III.

 

Jak wyglądało to pomieszczenie przed, a jak po remoncie, można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image