Prezes Zorki Jerzy Chałaj odbiera Nagrodę Prezydenta Miasta.

Autor: redakcja UMJG

9.1.2020 - 9:06

Spotkanie noworoczne Prezydenta Jeleniej Góry

Obwodnica Maciejowej, remont Teatru im. C. K. Norwida, nowe autobusy, budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią, termomodernizacja ZST „Mechanik” i ZSRzArt – to tylko niektóre z szeregu inwestycji i zadań, jakie zrealizowano w minionym roku w Jeleniej Górze.

O wszystkim tym mówił prezydent Jerzy Łużniak podczas oficjalnego wystąpienia podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w Teatrze im. C. K. Norwida. Podkreślił, że wiele udało się zrobić wspólnie z mieszkańcami. – Dlatego przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim Jeleniogórzanom, którzy zdecydowali się współuczestniczyć w działaniach samorządu, a niekiedy wręcz te działania inicjowali lub sugerowali – dodał.

Prezydent J. Łużniak zapowiedział na 2020 rok m.in. zwiększenie kwoty przeznaczonej na Jeleniogórski Budżet Obywatelski, a także utworzenie tzw. szlaku jelonków.

Spotkanie uświetnił znakomitym występem Marcin Wyrostek. – Czasami trzeba wyjechać stąd na jakiś czas, żeby na nowo odkryć, jak jest tu pięknie – powiedział o Jeleniej Górze.

Po raz dziesiąty przy tej okazji wręczono nagrody Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w kategoriach: Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa Roku. W kategorii Firma Roku otrzymali je: Elektromont S.A., ORM Poland, Przedsiębiorstwo ZORKA i Piekarnia Cukiernia Mrugała. W kategorii Organizacja Pozarządowa Roku: Fundacja Leroy Merlin. Gratulujemy!

 

Więcej o podsumowaniu 2019 roku w materiale filmowym, który zamieszczamy poniżej.

 

 

Wideo
Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image