baner

Autor: redakcja UMJG

9.6.2022 - 15:59

Sławek Paduch - uczeń „Elektronika” jest i będzie gotów!

„Bądźmy Gotowi – Jesteśmy Gotowi” to tytuł ogólnopolskiego konkursu, w którym pierwsze miejsce zajął  Sławomir Paduch - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.  

„Bądźmy Gotowi – Jesteśmy Gotowi”  to także hasło, które w sposób właściwy ujmuje to, co dzieje się w popularnym „Elektroniku”.  Szkoła od wielu lat kształci w atrakcyjnych kierunkach. Przygotowuje przyszłych techników programistów, techników informatyków, techników elektroników oraz techników logistyków do wyzwań jakie stawia przed nimi przyszłość. Programowanie, informatyka, elektronika i logistyka  to branże przyszłości. Atrakcyjny, dobrze opłacany zawód  to coś,  co zagwarantuje młodym ludziom dobry  start w dorosłe życie.
Sukces Sławka Paducha pokazuje, że szkoła nie koncentruje się tylko na przygotowaniu do egzaminów zawodowych i maturalnych,  ale również inspiruje uczniów do podejmowania wyzwań i rozwoju zainteresowań.  Do udziału w konkursie, przekonała Sławka Pani Barbara Rodziewicz - nauczycielka geografii. Temat nie był  łatwy. Trzeba było stworzyć scenariusz  katastrofy naturalnej lub innego zagrożenia i opracować  procedury, które zapewnią zachowanie zdrowia i życia. 
Sławek Paduch uzyskał maksymalną liczbę punktów i  wygrał udział w dwudniowym szkoleniu „Pierwszy krok do SERE-S jak Surviwal” , które odbędzie się w okolicach Olsztyna. Dla niewtajemniczonych SERE. – to Survival, Evasion, Resistance and Escape czyli program, który przygotowuje personel wojskowy USA, osoby cywilne Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych i prywatnych kontrahentów wojskowych do przetrwania i „powrotu z honorem”. 
Sławek Paduch jest uczniem pierwszej klasy. Przed nim jeszcze cztery lata, by uzyskać dyplom technika i  zdać egzamin maturalny. Gratulujemy sukcesu i wierzymy, że po ukończeniu „Elektronika” Sławek będzie gotowy, by sprostać wyzwaniom jakie przed nim staną w dorosłym samodzielnym życiu.

Galeria
Image
Image