baner

Autor: redakcja UMJG

22.3.2022 - 10:36

Rusza promocja szkół ponadpodstawowych – CZAS NA ZAWODOWCÓW.

W środę 16 marca 2022 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica odbył się Dzień Otwarty z patronem szkoły pod hasłem „Handlówka – Czas Zawodowców”.

Na spotkaniu zaprezentowana została oferta edukacyjna na kolejny rok szkolny. Atutem promowanego kierunku „Technik handlowiec” objętego patronatem Leroy Merlin  jest możliwość uzyskania przez uczniów prawa jazdy kat. B – podobnie jak przy podjęciu nauki na kierunku „Sprzedawca”. „Technik żywienia i usług gastronomicznych” oraz „Kucharz” to kierunki, które umożliwią nabycie dodatkowych umiejętności jakimi jest carving, oraz zdobycie kwalifikacji baristy. Na wyraźne sugestie pracodawców i partnerów szkoły powraca propozycja kształcenie w zawodach „Cukiernik” i „Kelner”. Uczniowie kierunków „Technik usług fryzjerskich” oraz „Fryzjer” zdobędą nowe umiejętności z podstaw barberstwa i elementów wizażu. 


Zaproponowane nowości oraz dodatkowe umiejętności podniosą kwalifikacje zawodowe absolwentów szkoły oraz umożliwią ich dalszych rozwój zawodowy. Podczas spotkania przedstawione zostały firmy współpracujące ze szkołą w ramach nowych kierunków, które  umożliwią realizację staży uczniowskich i praktyk zawodowych. Absolwenci placówki, w ramach współpracy z przedsiębiorcami, będą mogą liczyć na zatrudnienie właśnie w tych firmach. 


W czasie prezentacji Dyrekcja szkoły przekazała informację o planowanej zmianie nazwy szkoły na Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica „HANDLÓWKA”. Zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych mieli możliwość zapoznać się z nowocześnie i bogato wyposażonymi pracowniami zawodowymi mogli też docenić umiejętności uczniów podczas wykonywania zajęć praktycznych. Degustowali  przyrządzone przez nich soki, kawy oraz wypieki, a w pracowni fryzjerskiej mogli obejrzeć stylizację fryzur.


Handlówka w „w nowej odsłonie z poszanowaniem tradycji” przedstawia się jako prężnie działająca szkoła wspierająca różne inicjatywy społeczne, kulturalne i edukacyjne z korzyścią dla kształtowania umiejętności wychowanków.  
 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image