baner

Autor: redakcja UMJG

19.5.2022 - 9:50

Rajd Supercars Mountain Challenge

Już w najbliższy weekend, czyli w dniach 20-21 maja 2022 w Jeleniej Górze i Piechowicach odbędzie się rajd klasycznych modeli supersamochodów, z wyjątkowo bogatą reprezentacją Ferrari. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników sportowej motoryzacji, zwłaszcza że kręte i wymagające drogi w Karkonoszach to od lat ulubione miejsce do organizowania imprez rajdowych. Ale nie tylko zawodowcy uwielbiają trudne podjazdy i ostre zakręty. Również dla amatorów jest to ciekawa przygoda i nie lada wyzwanie.

To wielkie święto dla miłośników pięknych, sportowych nadwozi oraz potężnych silników V12. Magia zaklęta w motoryzacji naszych marzeń, którą będzie można obejrzeć na żywo na wystawie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze oraz w Piechowicach na Wyścigu Górskim. Dla wielu kibiców oraz mieszkańców będzie to wielkie przeżycie. Zapraszam i życzę wspaniałych motoryzacyjnych emocji – mówi Ryszard Piotrowski, Komandor rajdu Supercars Mountain Challenge. 

Rajd Supercars Mountain Challenge podzielony jest na dwa etapy. W piątek (20 maja 2022) w godzinach 12.00-17.00 samochody zawitają na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze. Będzie tu można zobaczyć kultowe modele Ferrari takie jak Testarossa V12 czy 348 GTB, F 430, F8, 599 GTB a także mniej znane jak 412. Nie zabraknie też Mercedesów i Porsche z potężnymi 400- i 600-konnymi silnikami. Główną atrakcją wydarzenia będzie próba techniczna, która wyłoni najlepszego kierowcę oraz sportowy Konkurs Elegancji, polegający na zaprezentowaniu auta podczas przejazdu przez specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Natomiast w sobotę 21-maja w Piechowicach od godz. 9.00 do 14.00 na niezwykle widowiskowej trasie do Michałowic odbędzie się Wyścig Górski. Ten odcinek drogi będzie w tych godzinach zamknięty, ale fantastyczna rywalizacja z pewnością wynagrodzi powstałe utrudnienia.--