baner

Autor: redakcja UMJG

14.6.2022 - 14:53

„Rajd Chrobrego 2022”

Tegoroczny Dzień Dziecka był naprawdę szczególny. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszyła na „Rajd Chrobrego”. Cykliczna impreza tym razem została zorganizowana na polanie przy Starej Chacie Walońskiej w Szklarskiej Porębie. 

Młodsi uczniowie, wraz z nauczycielami i rodzicami, wyruszyli w podróż z dworca PKP w Jeleniej Górze już o 7.29, a po ósmej rano rozpoczęli marsz ze Szklarskiej Poręby Dolnej, przez okolice Chybotka, Złoty Widok, Wodospad Szklarki aż do Chaty Walońskiej. Starsi uczniowie pokonali tę samą trasę nieco później i wszyscy mogli korzystać z przygotowanych na miejscu atrakcji. 

Przy „walońskim” sklepiku można było nabyć między innymi pamiątki oraz minerały                                 z okolicznych terenów. Przy ognisku udało się samodzielnie upiec kiełbaskę lub posilić się, wcześniej upieczoną na grillu. Był czas na swobodne zabawy sportowe, gry z użyciem piłek, czy drużynowe przeciąganie liny. Ponadto, zaprzyjaźnieni harcerze z 38 Drużyny Harcerskiej „Szaniec” z Hufca Karkonoskiego koordynowali rywalizację na torze przeszkód oraz „labiryncie na ślepo”. 

Spotkanie w tak licznym gronie (po raz pierwszy od dawna była taka możliwość) dało uczestnikom wiele radości, a ukoronowaniem było pamiątkowe zdjęcie wykonane za pomocą drona. Po licznych atrakcjach uczniowie ruszyli w drogę powrotną do Szklarskiej Poręby Średniej, skąd składem Kolei Dolnośląskich dotarli do Jeleniej Góry. To była bardzo udana impreza, co cieszy tym bardziej, że była częścią obchodów 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego. 

„Dwójka” choć już niemłoda, to nadal w świetnej formie.  

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image