Radni Koalicji Obywatelskiej (od lewej): Aneta Kolendo, Bożena Wachowicz-Makieła, Beata Wójtowicz i Wojciech Chadży.

Autor: redakcja UMJG

9.5.2020 - 7:44

Radni wspierają walkę z COVID-19

Jeleniogórscy radni Koalicji Obywatelskiej (wraz z jednym radnym niezależnym) przekazali swoje diety na zakup urządzenia do wykonywania testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Zebrali ponad 17 tysięcy złotych. Jest to odpowiedź na apel dyrektora szpitala Nikolaja Lambrinowa i prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka, którzy chcą zakupić takie urządzenie.

– To nie wszystkie działania jakie podejmujemy w tym trudnym dla Polski czasie – mówiła Bożena Wachowicz-Makieła, przewodnicząca klubu radnych KO. – Nasi radni szyją i rozdają zakupione przez siebie maseczki i środki ochrony, dostarczają żywność, pomagają seniorom. W marcu, wspólnie z radnymi innych klubów, przekazaliśmy środki dla jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego. W kwietniu przekazaliśmy jeleniogórskiemu Szpitalowi 600 par rękawiczek oraz 100 kombinezonów ochronnych.

Osobom, którzy chcą wesprzeć zakup urządzenia do wykonywania testów na obecność koronawirusa, przypominamy nr konta: 70 1020 2124 0000 8502 0011 0668 z dopiskiem „aparat do badań COVID-19”.

 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image