Od lewej: Zbigniew Stępień, prezydent Jerzy Łużniak, Konrad Badacz, Barbara Skrobiszewska, Marcin Zawół oraz trenerka Izabela Daniło.

Autor: redakcja UMJG

8.3.2021 - 15:29

Prezydent nagrodził młodych mistrzów świata

Reprezentanci klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe, którzy odnieśli sukcesy w zakończonych w sobotę (6 marca) Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, spotkali się dzisiaj z prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem.

– Gratuluję zdobytych medali i godnego reprezentowania klubu oraz regionu – podkreślił prezydent. Medalistom wręczył czeki pieniężne, a także drobne gadżety.

Przypomnijmy, złoty medal w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w austriackim Obertillie zdobyła drużyna męska biathlonistów, w sztafecie 3x7,5 km, w składzie której znalazło się dwóch reprezentantów jeleniogórskiego klubu: Marcin Zawół i Konrad Badacz. W drużynie biegł jeszcze Jan Guńka z BKS WP Kościelisko. Dodatkowo M. Zawół zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów młodszych w biegu pościgowym i 5. miejsce w sprincie. Konrad Badacz indywidualnie był 15. w sprincie i 27. w biegu pościgowym.

W tych mistrzostwach uczestniczyła także Barbara Skrobiszewska – wielokrotna mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w biathlonie, biathlonie letnim, biathlonie na nartorolkach.

Marcin, Konrad i Basia to zawodnicy klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i uczniowie Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Marcin i Konrad ponadto należą do młodzieżowej kadry Polskiego Związku Biathlonu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image