11 listopada

Autor: redakcja UMJG

12.11.2021 - 14:01

Obchody Święta Niepodległości w jeleniogórskich placówkach oświatowych.

W dniach poprzedzających listopadowe święto niepodległości w każdym przedszkolu i szkole naszego miasta zostało patriotycznie zaakcentowane, tak aby każdy uczestnik wydarzeń organizowanych w placówkach oświatowych miał możliwość odczucia uroczystej atmosfery, ważności święta a jednocześnie radości z obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

I tak podniosłe święto w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

https://www.facebook.com/ZSOiTjeleniagora

W Zespole Szkół Artystycznych przypomniano, że Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

https://www.facebook.com/ZespolSzkolRzemioslArtystycznych/

W szkole Podstawowej nr 10 im Marii Skłodowskiej Curie zorganizowano paradę strojów z dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie klas nauczania wczesnoszkolnego objęci zostali konkursem wiedzy o Polsce, podobnie jak uczniowie II etapu kształcenia (klasy IV do VIII).
Niezależnie od tego starsi uczniowie przystąpili do sztafety o długości 1918 m przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Drzwi klas udekorowane były barwami biało-czerwonymi, a w każdej sali lekcyjnej pojawiły się tematyczne gazetki związane ze Świętem Niepodległości. O godz. 11:11 w wielu miejscach szkoły odśpiewano Hymn Polski.

Z uwagi na pandemię COVID-19 nie udało się zorganizować vw tradycyjnym kształcie „XII Przedszkolnego Przeglądu Twórczości Patriotycznej” - uroczystego spotkania wychowanków wszystkich przedszkoli miejskich w Jeleniej Górze odbywającego się już od 10 lat. Przegląd odbył się tym razem poprzez transmisję medialną.

https://youtu.be/mvTTI_SEdEE

 

 

 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image