Zdjęcie trasy narciarskiej z nowym oznakowaniem.

Autor: redakcja UMJG

5.1.2020 - 10:23

Nowe oznakowanie na trasach narciarskich w Jakuszycach

Chrońmy narciarskie trasy biegowe – apelują członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów. W tym sezonie przygotowali specjalne oznakowanie tras. Wszystko dla bezpieczeństwa, zarówno narciarzy jak i pieszych.

Na trasach biegowych w Jakuszycach pojawiły się znaki zakazujące wstępu osobom z psami oraz sankami. Są też apele do pieszych o niezadeptywanie torów narciarskich.

–Pieszych zapraszamy na wygodną drogę na Orle – informuje Stowarzyszenie Bieg Piastów. – Zaczyna się po prawej stronie szosy (patrząc od strony Szklarskiej Poręby), za ogrodzeniem budowy. To także trasa narciarska – uważajcie na siebie.

Jest też prośba do kierowców, którzy jeżdżą trasą na Orle, by następnym razem zostawili je na parkingu i przeszli się pieszo bądź przebiegli.

W najbliższym czasie stowarzyszenie ma przygotować kolejne propozycje wygodnych, utwardzonych tras tylko dla pieszych.

Osoby z sankami kierowane są natomiast na Polanę Maliszewskiego, która znajduje się po prawej stronie po wjeździe do Jakuszyc od strony Szklarskiej Poręby, blisko parkingów. – Dopóki nie robimy na Polanie Maliszewskiego narciarskiej trasy biegowej, cała jest dla Was, szanowni rodzice z dziećmi – informuje Bieg Piastów. – Gdy spadnie dużo śniegu i będziemy tę trasę przygotowywać, dla rodzin z sankami wydzielimy teren i ogrodzimy go.

Nie ma powodu, by z sankami wchodzić na górę na trasy dla biegaczy narciarskich. Stowarzyszenie proponuje saneczkarzom skorzystanie ze stoku Wiciarka, który znajduje się przy szosie ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Obok są zatoczki do parkowania (parkowanie za darmo).

Źródło: Stowarzyszenie Bieg Piastów