baner

Autor: redakcja UMJG

5.12.2022 - 11:10

Mistrzynie Dolnego Śląska w badmintonie

Lena Korkuś i Magdalena Kawka, uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze odniosły ogromny sukces, zajmując 1 miejsce  w finale „Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Badmintonie”, który odbył się  we Wrocławiu.

Ich  kapitalna  dyspozycja, sprawność, operatywność  oraz  wysokie umiejętności  techniczne   pozwoliły  uplasować się na  pierwszej  pozycji w swojej grupie. Otworzyło to przepustkę do wielkiego finału, w którym triumfowały, pokonując po zaciętej walce  3:1  swoje  rówieśniczki  z   Dusznik  Zdroju.  Wygrana  zagwarantowała   im  udział w Finale Mistrzostw Polski, który został przewidziany wiosną. Sukces możliwy był dzięki zaangażowaniu nauczyciela wychowania fizycznego – Renaty Puluj. Nie bez znaczenia jest udział rodziców uczennic i pomoc w organizacji logistyki. Tata jednej z nich - pan Sławomir Kawka zapewnił przewóz zawodniczek na turniej za co wyrażają wdzięczność dyrekcja wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 3. 

Gratulujemy mistrzyniom, życząc im dalszych sukcesów jednocześnie zachęcając innych uczniów do podejmowania rywalizacji i wyzwań w postaci udziału różnego rodzaju olimpiadach, zawodach, turniejach i konkursach - niekoniecznie tylko sportowych.        

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image