Prezydent Jerzy Łużniak i Piotr Śledź na konferencji prasowej.

Autor: redakcja UMJG

28.5.2021 - 21:02

Luksusowe osiedle hotelowo-wypoczynkowe powstanie w Jeleniej Górze

450 luksusowych domków i 600 miejsc hotelowych wybuduje w Jeleniej Górze Piotr Śledź, jeden z najbogatszych Polaków. Jego firma wykupiła działkę przy ul. Dolnośląskiej.

Dzisiaj (piątek, 28 maja) w ratuszu podpisano akt notarialny. Inwestor, spółka Soltex, której właścicielem jest Piotr Śledź, zakupiła ponad 14-hektarową działkę przy ul. Dolnośląskiej, zlokalizowaną wzdłuż torów kolejowych. Cena to około 9,5 miliona złotych.

Sam zainteresowany zapowiada, że wybuduje tam duży kompleks hotelowo-wypoczynkowy. Już dzisiaj pokazał dziennikarzom plan zabudowy. Ma tam powstać 450 domów oraz 600 pokoi hotelowych.

– Do tego dojdzie cała infrastruktura wodna, sale konferencyjne, restauracje, i dużo innych atrakcji – zapowiada Piotr Śledź.

Realizacja tej inwestycji ma potrwać 15 miesięcy. Inwestor liczy, że w lipcu otrzyma pozwolenie na budowę. Już dziś zapowiada budowę drugiego etapu: ma powstać park rozrywki, naturalny, z jeziorem, zoo, fokarium.

Skąd pomysł inwestowania w Jeleniej Górze? – Interesowaliśmy się innym terenem, ale tam należało zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Tak trafiliśmy do jeleniogórskiego urzędu i zaproponowano nam teren przy ul. Dolnośląskiej – powiedział inwestor. Wcześniej jeszcze rozpatrywał lokalizację inwestycji w jednej z gmin w okolicach Zakopanego. Tam jednak nie było wielkiego zainteresowania. Przyznał, że był pozytywnie zaskoczony przyjęciem go w Jeleniej Górze. – Wszyscy byli bardzo zainteresowani naszymi planami. Przyjęto nas tak, że aż chce się tu inwestować – powiedział.

Holiday Park to przede wszystkim centrum dla rodzin z dziećmi. Obecnie spółka P. Śledzia ma 6 takich kompleksów w Polsce, wszystkie zlokalizowane są nad morzem. Przyjmuje prawie 10 tysięcy gości dziennie.

– Jestem zadowolony z tej decyzji – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Od lat powtarzaliśmy, że Jelenia Góra to centrum Kotliny Jeleniogórskiej i to tutaj powinno się toczyć życie turystyczne. Z naszego miasta turyści powinni kierować się do Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Do tej pory tej szansy nie wykorzystywaliśmy ale liczę, że teraz zaczniemy.

Galeria
Image