baner

Autor: redakcja UMJG

25.3.2022 - 8:03

Kolejkowo buduje modelarnię w Jeleniej Górze!

Na Zabobrzu w Jeleniej Górze ruszyły prace budowlane hali modelarni Kolejkowa. Powstanie w niej ścieżka turystyczna pokazująca jak powstają makiety oraz warsztaty modelarskie dla dzieci i dorosłych. Teren wokół to park z jeżdżącymi mini pociągami wożącymi odwiedzających.

Kolejkowo to największe kolejowe makiety w Polsce przedstawiające rzeczywistość w 25 -krotnym pomniejszeniu. Jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje, pływające statki i ruchome, interaktywne scenki. Cudowny świat w miniaturze okraszony szczyptą humoru. Obecnie posiada dwie lokalizacje; we Wrocławiu i w Gliwicach.

    • Kolejkowo dynamicznie się rozwija, stąd potrzeba stworzenia nowoczesnej modelarni. Budynek nazywamy modelarnią, ale będą mieścić się w nim również główne biura Kolejkowa oraz miejsce przeznaczone na warsztaty modelarskie. Wszyscy chetni będa poznawali tajniki modelarstwa i powstawania makiet tematycznych Kolejkowa. - mówi Jakub Paczyński, Prezes Zarządu Kolejkowa

Kolejkowo planuje otworzyć wystawy makiet kolejowych w największych miastach Polski. Już przygotowywane są elementy ekspozycji do warszawskiego Kolejkowa. Główne projekty makiet będą powstawać w modelarni w Jeleniej Górze. Docelowo pracować w niej będzie 20 modelarzy, a pracownia wyposażona będzie w nowoczesne urządzenia wspomagające ich pracę.

Powierzchnia działki przeznaczonej pod budowę modelarni wynosi 10 883,00 m2, powierzchnia zabudowy budynku to 975,12 m2  w tym powierzchnia użytkowa 868,46 m2. 

W parterowym budynku przewidziano strefę wejściową, salę warsztatową, salę wystawową oraz salę pokazową, część biurową, salę konferencyjną, pomieszczenia dla pracowników, a także zaplecze magazynowe, techniczne oraz gospodarcze.

W drugim etapie inwestycji Kolejkowo planuje zaaranżowanie terenu wokoło modelarni na park miniatur kolejowych, którymi można jeździć.

To pierwsza w Polsce taka modelarnia.  Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki intensywnie prowadzonym robotom zakończenie prac planowane jest na lipiec 2023 roku.

Galeria
Image
Image
Image