Twierdza Jelenia Góra nadal niezdobyta!!!

Autor: redakcja UMJG

20.1.2020 - 8:54

Kapitalny mecz Sudetów Jelenia Góra

Koszykarze jeleniogórskich Sudetów po kapitalnym meczu pokonali w hali im. Mariana Koczwary lidera II ligi grupy D Exact Systems Śląsk II Wrocław 85:70!

Wygrana naszego zespołu była w pełni zasłużona. Wprawdzie "wojskowi" w połowie III kwarty wyszli na jednopunktowe prowadzenie 60:61 to jednak chwilę później wszystko wróciło już do normy. Kapitalne zawody rozegrał Bartosz Jyż (16 punktów), który w ważnych momentach celnie punktował za 3. Warto także wspomnieć o 18- stu punktach Pawła Minciela czy 12 -stu Łukasza Niesobskiego.

Dzięki dzisiejszej wygranej nasza drużyna umocniła się na trzecim miejscu (12 zwycięstw , 3 porażki) tracąc do lidera z Wrocławia 3 punkty (14 zwycięstw, 2 porażki)  a do wicelidera Swiss Krono Żary (13 zwycięstw, 3 porażki)  2 punkty.

Najbliższy mecz podopieczni trenera Rafała Niesobskiego rozegrają na wyjeździe (22.01) w Nysie z zajmującym siódmą lokatę miejscowym Basketem. W Jeleniej Górze spotykamy się 26 stycznia , kiedy to o godzinie 18:00 nasi koszykarze będą podejmować KKS Tarnowskie Góry (11 miejsce w tabeli)

SUDETY JELENIA GÓRA - ŚLĄSK II WROCŁAW 85-70 (25-20, 21-20, 15-20, 24-10)

Sudety: P. Ostrowski - 8, R. Niesobski - 9, Szpyrka, Pawlak - 9, Jyż - 16, Kozak - 11, Ł. Niesobski - 12, D. Ostrowski, Minciel - 18, Wilusz - 2.
Śląsk II: Musiał - 11, Malesa - 11, Kozłowski - 5, Zagórski - 2, Tomczak - 9, Marchewka - 8, Gordon - 13, Lewandowski, Walski - 9, Azimka - 2.

Sędzie: Rafał Szwej i Radosław Zawadzki.