Jeleniogórskie Questy, czyli nowa gra miejska
Wystarczy smartfon, dobre chęci i odrobina czasu, a przeniesiesz się w świat wyjątkowej gry, przeżywając niesamowitą przygodę i przy okazji poznając Jelenią Górę. Uczestnicy otrzymają nagrody.
Jak zagrać? Wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację „Jeleniogórskie Questy”, a potem wybrać rodzaj gry. W zależności od miejsca, w którym się znajdujemy, do wyboru mamy: „Skarb Krzywoustego” lub „Cieplice”. Gdy jesteśmy w centrum, wybieramy tę pierwszą. Najlepiej zacząć na Placu Ratuszowym. Jeśli jesteśmy trochę dalej, mapa wykorzystująca GPS, kieruje nas do miejsca startu. Gdy już dojdziemy, na ekranie smartfona pojawia się starszy człowiek – lektor, który przenosi nas w świat historii miasta. Podpowiada nam, gdzie się udać dalej. Aby dotrzeć do skarbu, musimy odwiedzić ponad 10 punktów. Są to zwykle charakterystyczne miejsca w centrum Jeleniej Góry. Dochodząc do każdego ze wskazanych miejsc, w smartfonie pojawia się pytanie. Odpowiedź często znajduje się przed nami, a to oznacza, że należy dobrze się przyjrzeć obiektowi, przed którym stoimy. Przykład: przy Bazylice Mniejszej musimy wskazać, jaki charakterystyczny element znajduje się na jednym z epitafiów. Liczy się więc spostrzegawczość.
Warto się przyłożyć, gdyż właściwe odpowiedzi są punktowane. Każda z zagadek przybliża nas do odnalezienia Skarbu Krzywoustego. Tym skarbem jest… tego nie zdradzimy. Podpowiemy tylko, że to pamiątka, którą warto mieć. No i że otrzyma ją każdy uczestnik, który przejdzie grę. Ponadto każdy gracz otrzyma swój spersonalizowany dyplom, który będzie można umieścić w social mediach.
„Jeleniogórskie Questy” to znakomita propozycja dla dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych, a także dla całych rodzin. Do przejścia mamy dystans około 5 kilometrów (w Cieplicach 6 km), jednak nie ma co się zniechęcać. Punkty nie są zbyt daleko od siebie i spacer jest naprawdę przyjemny. Czas gry to około 2 godziny. Niektóre zadania wymagają wejścia do obiektów turystycznych, dlatego najlepiej zagrać w godz. 10.00 – 17.00. Warto też wziąć ze sobą słuchawki, by lepiej usłyszeć, co lektor ma nam do powiedzenia. Gra dostępna jest w trzech językach: polskim, czeskim i angielskim.
Gotowi na przygodę? Zarezerwujcie odrobinę czasu i w drogę.
Grę można ściągnąć, klikając w link poniżej:
Android - sklep GooglePlay - TUTAJ
iOS - sklep AppStore - TUTAJ
Gra została zrealizowana w ramach projektu „Polsko – czeska promocja Miasta Jelenia Góra i Jablonec nad Nisou – Etap II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.