baner

Autor: redakcja UMJG

30.5.2022 - 10:13

,,HANDLÓWKA” PROFESJONALNIE DLA CIAŁA I... DUSZY.

,,Handlówka” to prężnie działająca szkoła, wspierająca różne inicjatywy społeczne, kulturalne i edukacyjne z korzyścią dla kształtowania umiejętności wychowanków. 


Zespół Szkół Zawodowych nr 2 identyfikowany jest z kształceniem w zawodach usługowych, które dają absolwentom możliwość zatrudnienia w  kotlinie jeleniogórskiej i poza nią. 
W szkole dzieje się bardzo wiele, a co dokładnie?  O tym poniżej;Codzienność placówki to intensywnie realizowane projekty unijne i zajęcia praktyczne. Tutaj można nauczyć się dobierać fryzurę, dbałości o męski zarost oraz poznać tajniki makijażu.
Szkoła nie stoi w miejscu, wzorce czerpane są od najlepszych. Społeczność szkolna gościła Panią Ewę Kloc – Wolaniuk z Barber Academy z Wrocławia, która pokazała fryzjerkom piękne SPA dla Panów oraz masaż i profesjonalnie wykonane golenie. Do placówki zawitał również Pan Jakub Steuermark z programu telewizyjnego “Pytania na Śniadanie”. Rzucił nowe spojrzenie na włoską kuchnię i przepyszne makarony. Całe spotkanie było przeplatane opowieściami o pracy w branży gastronomicznej.
Podczas dydaktyki i zajęć warsztatowych w ZSLiZ nr 2 nie ma bylejakości. Ma być smacznie i pięknie! Takie też są efekty pracy nauczycieli i uczniów. Najpierw wizualne (bywają to dzieła sztuki) a potem podczas degustacji potraw przez nich wykonanych, które jeśli nie są przyprawione na „ostro”, przeważnie rozpływają się w ustach. Niedawno w ramach pomocy dla Ukrainy zorganizowany został kiermasz ciast we współpracy z lokalnymi cukierniami. Dyrekcja szkoły liczy, że od września uczniowie - cukiernicy rozpoczną tam praktykę. Wszyscy zainteresowani ósmoklasiści powinni czuć się zaproszeni w progi „Handlówki”. 
Rozwińcie tam skrzydła i twórzcie cukiernicze cuda!
Gdyby ktokolwiek sądził, że dbałością otoczone są starania tylko o wiedzę i profesjonalne umiejętności zawodowe – jest w błędzie. Kadra pedagogiczna, zawsze wypatruje w uczniach nowych talentów i otacza ich staranną opieką, stwarza także szerokie możliwości ich rozwoju. Wszak Ci najlepsi stanowią przykład i są liderami współzawodnictwa uczniów w  dochodzeniu do mistrzostwa w swojej specjalności. Stwarza się warunki do  intensywnego poznawania naszej „Małej Ojczyzny” odnosząc czasem drobne, niewielkie ale często i duże sukcesy, np.: I miejsce w „Konkursie kulinarno – filmowym z Duchem Gór w kadrze”.
Szkoła nie zaniedbuje też kontaktów z sąsiadami. Wspólnie z innymi uczestniczy w warsztatach gastronomicznych w Polsce i Czechach. W ramach tych spotkań zgłębiane są tajniki kuchni czeskiej, natomiast Czesi zdobywają wiedzę na temat kuchni polskiej. Podpatrywane są dekoracje cukiernicze, ale i tradycje regionalne. 
Co więcej słychać i widać w „Handlówce”?
„Pełnoletność” Dyktanda, które jest dobrze znane wśród uczniów z regionu jeleniogórskiego, a jego celem jest wyłonienie mistrza ortografii spośród uczniów szkół ponadpodstawowych.
Od lat w szkole jest propagowany  wolontariat, który w tym roku przybrał szalone rozmiary ze względu na to, że szkoła stała się koordynatorem pomocy społeczności szkolnej Jeleniej Góry dla Ukrainy. Z satysfakcją i dumą można stwierdzić, iż młodzież ZSLiZ nr 2 wykazała się po raz kolejny dojrzałością i wielką empatią. 
Wspólnie z Miastem Jelenia Góra, zorganizowany został „Festiwal Smaków Ukraińskich”. Takie eventy uczą społeczność szkolną dobrej organizacji i współpracy z wieloma podmiotami tj.: Strażą Pożarną, Strażą Miejską, przedsiębiorcami z Ukrainy, czy teatrem Czerwona Walizka ( Rafi Rufi).
Po raz pierwszy uczniowie ,,Handlówki”  korzystają z możliwości wyjazdu na ,,Zieloną szkołę”. Wraz ze swoimi nauczycielami matematyki, języka polskiego i geografii poznają region i kuchnię regionu Dalmacji.
Starając się ułatwić start zawodowy przyszłym handlowcom zapewnia się im w ramach nauki szkolnej możliwość zdobycia prawa jazdy w atrakcyjnej cenie. 
A co planuje się w „Handlówce” w przyszłości?
Będą realizowane kolejne unijne projekty zawodoznawcze. Będą także doposażane i wyposażane w nowoczesny sprzęt pracownie specjalistyczne.  Uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności u boku najlepszych w branży gastronomicznej, fryzjerskiej czy handlowej.
Szkoła już teraz aplikuje do projektu Erasmus+.
Wybierz się do „Handlówki”!!! 
Zapraszamy do przejrzenia szkolnej strony internetowej:
www.handlowka.edu.pl oraz FB #Handlówka – Czas Zawodowców.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image