Budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Autor: redakcja UMJG

22.3.2021 - 10:47

Hala rośnie w oczach

Trwają intensywne prace przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 na Zabobrzu, największej placówce integracyjnej uczniów szkół podstawowych.

– Rzeczywiście, wszystko idzie zgodnie z planem – powiedział Tomasz Kowalczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju UM. – Z toku prac bieżących można uważać, że termin końca roku, jako zakończenia budowy nie jest zagrożony.

Budowany obiekt jest ogromny, pomieści bez trudu nie tylko pełnowymiarowego boisko do piłki ręcznej, ale i zaplecze, także ze specjalnymi pomieszczeniami i systemem komunikacji osób niepełnosprawnych. Ma kosztować ok. 9,5 mln zł, z czego 1 mln zł to wsparcie PFRON.

- Być może uzyskamy nieco wyższą pomoc z innych jeszcze źródeł – powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta. – Instytucje finansujące, dokonujące bieżącego monitoringu tej budowy wysoko oceniają naszą koordynację prac i ich tempo, więc może dostaniemy te środki, które pozostają w rezerwie, bądź są zwalniane z innych inwestycji. Hala ta jest dobrą odpowiedzią na zgłaszane potrzeby środowiska niepełnosprawnych, bo jest i winda między piętrami i urządzenia, które ułatwią komunikację, a z drugiej – optymalne wykorzystanie wszelkich możliwości budowlanych. Nad halą znajdą się jeszcze dwa piętra, a część wygospodarowanych tam pomieszczeń będzie mogła pełnić funkcje klas lekcyjnych, bo akurat w tej szkole było ich za mało i uczniowie pracowali w mniejszym komforcie. Po zakończeniu budowy to także się zmieni.