baner

Autor: redakcja UMJG

13.5.2022 - 13:42

Centrum Nauki Kopernik ponownie w Jeleniej Górze.

Do Jeleniej Góry dotarł Naukobus z Centrum Nauki Kopernik z doświadczonymi edukatorami prezentującymi mobilną wystawę „Eksperymentuj!”. Tym razem bus z nowościami nauki ze stolicy trafił w gościnne progi Szkoły Podstawowej nr 8 na Zabobrzu przy ul. Paderewskiego. Stoiska z zestawami ćwiczeniowymi, laboratoryjnymi, modelami, figurami i różnego rodzaju przyrządami zostały  rozmieszczone w sali gimnastycznej SP8, tak aby uczniowie tej szkoły mogli w czwartek i piątek (12 i 13 maja br.) w komfortowych warunkach skorzystać z oferty zaproponowanej przez Centrum Nauki Kopernik.   


Wyjazdy Naukobusu realizowane są w ramach wspólnego programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie:”. 
Wystawa „Eksperymentuj!” to angażujące eksponaty interaktywne. Pozwalają na samodzielne doświadczanie praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, zwiedzający mogą doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, z trójwymiarowego modelu ludzkiego ciała dowiedzą się, jak wyglądają i gdzie są umiejscowione ludzkie narządy, a łamigłówki były znakomitym treningiem dla ich mózgu. 

Rekomendowany tryb zwiedzania to swobodna eksploracja. W ten sposób dzieci mają możliwość samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw nauki. W każdej chwili mogą jednak zwrócić się z pytaniami do edukatorów, do czego ci gorąco zachęcają. Edukatorzy będąc doskonale przygotowani nie tylko do opowiadania o nauce, ale i angażowania dzieci w interaktywne naukowe zagadki-zabawy w sposób profesjonalny przewodniczyli kształcącym wycieczkom młodych adeptów nauki. 

Wystawa była czynna dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w godzinach lekcji szkolnych: 
w czwartek od 8:00 do 15:20 a w piątek od 8:00 do 13:30. 

Zarówno uczniowie najmłodszych klas jak i ósmoklasiści doskonale się bawili łącząc rozrywkę z nauką. 
Zaoferowany program był inspirujący i godny powtarzania, tak by każdy uczeń miał okazję rozwijać wyobraźnię i przekonać się jak interesujący jest świat nauki. 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image