Rondo WOŚP.

Autor: redakcja UMJG

25.3.2021 - 9:10

Będzie rondo WOŚP!

Radni Miasto Jelenia Góra uchwalili nazwę ronda na zbiegu ulic Ogińskiego/Różyckiego na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wnioskodawcą był Sztab WOŚP - Jelenia Góra - ZST „Mechanik” kierowany przez Jakuba Thauera.

Rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma przypominać mieszkańcom miasta o działalności Fundacji. Ta funkcjonuje od blisko 30 lat - również na terenie Jeleniej Góry - realizując swój główny statutowy cel, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Od początku swojej działalności, do jeleniogórskich placówek medycznych Fundacja WOŚP przekazała sprzęt wart ponad 3 000 000 zł. Wyposażone zostały m. in oddziały: pediatryczny, geriatryczny, a także chirurgii ogólnej, onkologicznej i dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

– Teraz pozostaje czekać na uprawomocnienie się decyzji naszych Radnych w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Miasta Jeleniej Góry. – W uzupełnieniu dodam, że w ramach dyskusji Radny Hubert Papaj zaproponował zdjęcie tego punktu z porządku obrad sugerując, że nie jest to „godne miejsce” do nadania nazwy fundacji kierowanej przez Jurek Owsiak.

Wspomnianego projektu nie poparli radni PiS.

Wyniki głosowania na zdjęciu poniżej.

Galeria
Image