baner

Autor: redakcja UMJG

7.4.2022 - 8:01

Akcja sprzątania z okazji Światowego Dnia Ziemi

Prezydent Miasta Jeleniej Góry mając na uwadze potrzebę kształtowania przyjaznych postaw na rzecz ekologii, środowiska i gospodarki odpadami pragnie ponownie zachęcić Państwa do wzięcia udziału w akcji sprzątania swoich okolic w związku ze Światowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia 2022 roku. Akcja przebiegać będzie w dniach 20-24 kwietnia 2022 r. Na dzień 25 kwietnia zaplanowany jest odbiór zebranych odpadów.

Zwracamy się z apelem do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji pozarządowych, a także osób prywatnych do włączenia się w akcję. Kontynuując dotychczas podjęte przez Wydział Gospodarki Odpadami inicjatywy promujące prawidłową gospodarkę odpadami, zapraszamy do posprzątania wybranych przez siebie terenów (obszar wokół przedszkola, szkoły, placu zabaw itp.). 

Zachęcamy do przesłania zdjęć z obchodów, które umieścimy w artykule podsumowującym przedsięwzięcie. Zdjęcia prosimy kierować na adres: odpady@jeleniagora.pl

Jednocześnie informujemy, że w dniu 23 kwietnia 2022 r. przy ul. Kiepury (pętla autobusowa), odbywać się będzie zbiórka mobilnego PSZOKu, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich jeleniogórzan. Za przyniesione elektroodpady będzie można otrzymać sadzonkę lawendy. Podczas akcji planowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci z maskotką - Piątusiem. Przypomnimy sobie podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów oraz porozmawiamy o skutkach dzikich wysypisk.


Serdecznie zapraszamy!