Ceremonia wręczenia nagród.

Autor: redakcja UMJG

2.3.2021 - 10:03

Szachistki wracają z mistrzostw w dobrych nastrojach

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki klubu Jelonka Jelenia Góra w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych dziewcząt.

Najlepiej wypadła Oliwia Cudyk, która zdobyła 5,5 pkt i zajęła ostatecznie 14 miejsce. Oliwka niestety w dwóch ostatnich rundach musiała uznać wyższość późniejszej Mistrzyni Polski Karoliny Figi (Zefir Boguszowice) oraz Natalii Opały (LUKKS Miedziana Góra). Również 5,5 pkt wywalczyła Katarzyna Tkacz. Kasia miała szansę w ostatniej partii na pierwszą 10-tkę, ale ostatecznie przegrała z brązową medalistką Blanką Polakiewicz (UKS Hetman Koronny Trzebinia). Kasia w trakcie mistrzostw rozegrała 3 pojedynki z innymi jelniogórzankami. Punktacja pomocnicza zadecydowała o tym, że Kasia zajęła 18 miejsce. Kolejna nasza zawodniczka Weronika Sękiewicz uplasowała się na 29. miejscu, zdobywając 5 pkt, rozgrywając bardzo dobre zawody. Po dobrym początku turnieju, obniżkę w środkowej fazie mistrzostw odnotowała Victoria Talaga-Siekierska. W ostatniej partii pokonała swoją klubową koleżankę Olę Gerono, co spowodowało, że ostatecznie uzbierała 4 pkt., co dało jej 44. miejsce. Zosia Duczkowska po sobotniej pauzie i odpoczynku od grania, za które zainkasowała 1 pkt. Zdobywanie punktów Zosi się spodobało i ze świeżą głową w niedzielę odniosła pewne zwycięstwo kończąc Mistrzostwa Polski na 48. miejscu (4 pkt.). Aleksandra Gerono uniknęła pauzowania podczas turnieju i w 9 rozegranych partiach uzbierała 3 pkt (dwukrotnie remisując i dwukrotnie wygrywając). Ostatecznie Ola zajęła 59. miejsce.

Warto podkreślić, że turniej rozgrywany był na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

Miejsca zawodniczek z Jeleniej Góry i czołowa dziesiątka Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych dziewcząt:

1. Karolina Figa (KSz Zefir Boguszowice) 7,5 pkt.

2. Faustyna Czajka (LKSz GCKiP Czarna) 7,0 pkt.

3. Blanka Polakiewicz (UKS Hetman Koronny Trzebinia) 7,0 pkt.

14. Oliwia Cudyk (KSz Jelonka Jelenia Góra) 5,5 pkt.

18. Katarzyna Tkacz (Szachowy Uniwersytet Warszawa) 5,5 pkt.

29. Weronika Sękiewicz (KSz Jelonka Jelenia Góra) 5,0 pkt.

44. Victoria Talaga-Siekierska (KSz Jelonka Jelenia Góra) 4,0 pkt.

48. Zofia Duczkowska (KSz Jelonka Jelenia Góra) 4,0 pkt.

59. Aleksandra Gerono (KSz Jelonka Jelenia Góra) 3,0 pkt.

Szczegółowa klasyfikacja znajduje się pod poniższym adresem internetowym:

Teraz trzymamy kciuki za dwóch zawodników (Remigiusza Trusewicza i Patryka Bąka – obaj z KSz Jelonka Jelenia Góra), którzy w poniedziałek (1 marca) rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych chłopców. Ich postępy można śledzić pod poniższym adresem internetowym: