baner

Autor: redakcja UMJG

11.4.2022 - 14:55

X Półmaraton Jeleniogórski i X Jeleniogórska Dziesiątka za nami

10 kwietnia punktualnie o 11:00 z Placu Piastowskiego w jeleniogórskich Cieplicach – Zdroju ruszył X Półmaraton Jeleniogórski. Kwadrans później rozpoczęła się X Jeleniogórska Dziesiątka. Organizatorzy zanotowali ponad 700 zgłoszeń, a po dwóch latach pandemii i różnego rodzaju obostrzeń, bieg mógł się wreszcie odbyć w zaplanowanym terminie.


„Bieg z widokiem na góry” tym razem przebiegał w skrajnych trudnych warunkach pogodowych – chwilami pojawiało się słońce, ale kilka razy nad trasą i Kotliną Jeleniogórską przechodziły gwałtowne śnieżyce. Kwietniowa niedziela była chłodna, a Karkonosze na przemian ginęły w chmurach i pokazywały się biegaczom na trasie.


Przed biegiem mieliśmy gorącą wspólną rozgrzewkę, a na mecie ciepły posiłek i pamiątkowe medale. Jak zawsze w Jeleniej Górze, podczas biegu panowała fantastyczna sportowa atmosfera, a Cieplice – Zdrój na kilka godzin zamieniły się w prawdziwe sportowe miasteczko. Podczas biegu działała strefa expo, a w Parku Zdrojowym ustawił się mobilny punkt segregacji odpadów.


Jeleniogórską „dychę” wygrał Jan Kaczor przed Danielem Jakimiukiem (#dashrade team) i Robertem Pontusem (Pędzikiem do mety).


Wśród kobiet najszybsza była Jagoda Durkalec (Karkonosz Running Team), drugie miejsce zajęła Paulina Dacyszyn z Brzegu, a trzecia była Kinga Mareczek (SMS Karpacz).


Półmaraton wygrał Sebastian Gołębiewski (Izery Bogatynia), a na drugim miejscu znalazł się Jacek Sobas (On Running Team). Trzeci finiszował Łukasz Kondratowicz (Faurecia).


W klasyfikacji open kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Obstój (On Run Crew Poland), drugie Sara Gościewicz (BBL Lubin), a trzecie Jagoda Kubiak.


W klasyfikacji drużynowej biegu na 10 km wygrał Kostycz Team, a w półmaratonie najszybciej biegały Izery Bogatynia.
Pełne wyniki obu dystansów: https://jelenia.superbieg.pl/wyniki/


Organizatorzy jeleniogórskiego biegu przypominają, że już 8 maja startuje tegoroczny cykl biegów górskich Super Bieg. Areną pierwszej edycji Pucharu Sudetów w biegach górskich będzie Polanica – Zdrój, więc po asfaltowej rozgrzewce z widokiem na Karkonosze, zapraszamy na górskie trasy w innych sudeckich pasmach.


https://cykl.superbieg.pl/

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image