Wybory samorządowe 2024  – dowiedz się więcej

Autor: redakcja UMJG

7.2.2024 - 7:51

Wybory samorządowe 2024 – dowiedz się więcej

Urząd Miasta Jelenia Góra przygotował specjalne kompendium wiedzy w związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia tego roku.


Serwis dostępny jest pod tym linkiem 
https://bip.jeleniagora.pl/artykul/480/20223/wybory-samorzadowe-2024 
Szczególnie zachęcamy wszystkich wyborców do sprawdzenia już teraz swoich danych w Centralnym Rejestrze Wyborców – tu po zalogowaniu do serwisów rządowych gov.pl (poprzez np. Profil Zaufany, aplikację mObywatel, bankowość elektroniczną, czy e-dowód) sprawdzić można czy i gdzie ujęci jesteśmy w spisie wyborców, a także, jeśli potrzebujemy, złożyć wniosek o zmianę.


Należy pamiętać, że wybory samorządowe różną się od innych głosowań powszechnych. W wyborach tych nie można jednorazowo zmienić miejsca głosowania, ani pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania.
Aby zmienić komisję wyborczą, w której głosuje się stale, należy zaktualizować swój stały adres w Centralnym Rejestrze Wyborców. Żeby zagłosować w wyborach samorządowych w Jeleniej Górze, trzeba być osobą stale zamieszkującą na terenie miasta. 


W celu zaktualizowania swojego adresu w Centralnym Rejestrze Wyborców – już teraz należy złożyć wniosek o zameldowanie na pobyt stały albo o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (jeśli spełnia się warunki).
W spisach wyborców w wyborach samorządowych znajdą się wyłącznie ci wyborcy, którzy są ujęci w danym obwodzie głosowania na stałe.

Wybory samorządowe już 7 kwietnia 2024 - nie czekaj na ostatnią chwilę z aktualizacją adresu! 
Przejdź do serwisu: TUTAJ