baner

Autor: redakcja UMJG

20.3.2023 - 8:59

Wirtualny Kiermasz Szkół 2023

 

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Bolesława Chrobrego

ul. Armii Krajowej, 58-500 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika,

ul. PCK 14a, 58-560 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Lotnictwa 1, 58-500 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Włodzimierza Puchalskiego

ul. Cieplicka 74, 58-560 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Adama Mickiewicza

ul. Sudecka 53, 58-500 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Władysława Broniewskiego

ul. Ignacego Paderewskiego, 58-506 Jelenia Góra

 

 • dyrektor: mgr Maria Silbert Salabura
 • telefon: 75 75 259 95
 • adres e-mail: spnr8jg@op.pl
 • https://sp8.jgora.pl/

Szkoła Podstawowa nr 10

im. Marii Skłodowskiej-Curie,

ul. Morcinka 31, 58-500 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 11

im. Fryderyka Chopina

ul. Moniuszki 9, 58-506 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 13

Im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Piotra Skargi 19, 58-500 Jelenia Góra

 

Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Kamiennogórska 9, 58-570 Jelenia Góra

 

 

INDYWIDUALNE PROPOZYCJE JELENIOGÓRSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

podległych Miastu Jelenia Góra - marzec 2023 r.

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Bolesława Chrobrego

ul. Armii Krajowej, 58-500 Jelenia Góra

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego jest jedną z najstarszych szkół w Jeleniej Górze. Misja naszej szkoły zapisana jest w przesłaniu: „ŻEBY OKO WIDZIAŁO, UCHO SŁYSZAŁO, GŁOWA MYŚLAŁA, A SERCE CZUŁO". W szkole pracują wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy w większości posiadają najwyższe kwalifikacje - nauczyciela dyplomowanego. Szkoła nasza jest bezpieczna i przyjazna dla uczniów i rodziców. Znajduje się w samym centrum Jeleniej Góry, w bezpośrednim sąsiedztwie Policji i Straży Miejskiej. Kształcąc naszych uczniów - na co dzień - współpracujemy z wieloma instytucjami miejskimi i ogólnopolskimi: Książnicą Karkonoską, Zdrojowym Teatrem Animacji, Filharmonią Dolnośląską, Muzeum Karkonoskim, Karkonoskim Parkiem Narodowym, Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze, Uniwersytetem Ekonomicznym, oraz Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Policją. Szkoła dysponuje bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną przystosowaną do potrzeb uczniów. Mamy do swojej dyspozycji dwa budynki. Posiadamy trzy sale gimnastyczne, dwie aule, trzy pracownie informatyczne, pracownie językowe oraz dwie biblioteki szkolne. Dysponujemy wielofunkcyjnym boiskiem szkolnym, bieżnią o sztucznej nawierzchni, ścianką wspinaczkową, placem zabaw „Radosna szkoła".

Dzieci z klas I-III uczęszczają na zajęcia międzyoddziałowe: muzyczne, taneczne i sportowe. W klasach IV – VIII uczniowie realizują zajęcia tematyczne rozwijające uzdolnienia: muzyczne (nauka śpiewu – chór dla dziewcząt i chłopców), gra na instrumentach, taneczne (taniec ludowy – taniec nowoczesny) i sportowe. Szkoła realizuje wiele projektów o charakterze naukowym oraz artystycznym. Projekty szkolne, ogólnopolskie oraz artystyczne międzynarodowe we współpracy z Narodowym Forum Muzyki i Euroregionem Nysa. W klasach nauczany jest język angielski lub język niemiecki. W SP2 prężenie działa świetlica szkolna, czynna w godzinach od 7:00 - 17:00, w której uczniowie mogą rozwijać uzdolnienia i zainteresowania biorąc udział w różnorodnych tematycznie zajęciach (sportowe, teatralne, plastyczne, joga, techniczne, krawieckie, kulinarne tzw. „Kuchcikowo”, taneczne, językowe, gra w szachy, pierwsza pomoc, teatralne i badawcze). Pod opieką wychowawców świetlicy uczniowie w odrębnej sali lekcyjnej mają możliwość odrobienia zadań domowych. Uczniowie klas I – III przebywający na świetlicy zawsze pod opieką nauczycieli, spożywają obiady w stołówce szkolnej. Dbając o naszych uczniów zapewniamy im stałą opiekę pedagogów szkolnych oraz szkolnej pielęgniarki. Dla uczniów szkoły przygotowana jest szeroka oferta różnorodnych zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, wspierających indywidualne potrzeby uczniów w ramach realizowanego projektu unijnego "Wysoka jakość edukacji w jeleniogórskich szkołach". Szkoła Podstawowa nr 2 jest przyjazna uczniom o specyficznych potrzebach edukacyjnych, dla których zapewniona jest oferta zajęć specjalistyczno - terapeutycznych oraz wsparcie nauczycieli współorganizujących. Dwójka oferuje również swoim uczniom bogaty katalog różnorodnych imprez, uroczystości i akcji szkolnych o charakterze integrującym społeczność szkolną i lokalną takich jak: Świąteczny Koncert Kolęd, Rodzinny Festyn w Dwójce, Dwójka biega Maraton, Bożonarodzeniowy Kiermasz Ozdób i Ciast, Rowerowy Maj, Rajd Chrobrego, Loteria Fantowa na 6, Świetlicowe Spanko-Czuwanko. Naszą misję nowoczesnej edukacji realizujemy poprzez ścisłą współpracę z rodzicami i lokalnymi środowiskami twórczymi, umożliwiając wszechstronny rozwój talentów i zdolności dzieci, pomagamy im odkrywać, poznawać i rozumieć świat. Realizujemy zajęcia innowacyjne z zakresu: - kształcenia artystycznego „Śpiew, taniec, muzyka”, - robotyki "Robotyka dodaje dzieciom skrzydeł", - akrobatyki sportowej "To jest przegięcie". 

 

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika,

ul. PCK 14a, 58-560 Jelenia Góra

Szkoła Podstawowa nr 3 w Jeleniej Górze im. Mikołaja Kopernika położona jest w uzdrowiskowej części miasta u podnóża Karkonoszy w bezpiecznej i spokojnej okolicy. Placówka zapewnia zróżnicowaną ofertę edukacyjną, wysoki poziom nauczania poparty wynikami konkursów wojewódzkich i międzynarodowych. W szkole panuje miła atmosfera służąca pogłębianiu i przyswajaniu wiedzy. Gwarantowane jest bezpieczeństwo oraz wsparcie wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Kadra pedagogiczna, dyrekcja oraz społeczność szkolna oferuje: 

 • bogato wyposażone pracownie i sale lekcyjne;
 • laboratorium chemiczno – fizyczne;
 • bibliotekę z centrum multimedialnym oraz bogatym księgozbiorem;
 • zajęcia dodatkowe dla uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi;
 • pomoc pedagoga i nauczycieli wspierających;
 • organizację wycieczek, konkursów i zawodów szkolnych i międzyszkolnych;
 • realizację projektów unijnych, w tym zajęć przedmiotowych, terapii oraz zajęć sportowych;
 • dostęp do stołówki z ciepłymi posiłkami;
 • dostęp do świetlicy z możliwością uczestnictwa w ciekawych zajęciach;
 • prężnie działające koła zainteresowań oraz klasy o profilu sportowym; 
 • zajęcia dodatkowe: język polski dla obcokrajowców, koło literackie, "kuchcikowo", koło matematyczne, koło przyjaciół książki  i biblioteki, koło informatyczne, SKS - zajęcia rowerowe, gry zespołowe, narciarstwo biegowe, lekkoatletyka, chór szkolny zajęcia papieroplastyczne - origami, aikido, taniec współczesny, drużyna harcerska "żywioły", schola "miriam";

Placówka jest szkołą nowoczesną, otwartą na potrzeby wszystkich uczniów.

 

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Lotnictwa 1, 58-500 Jelenia Góra

 • dyrektor: mgr Katarzyna Krasowska
 • telefon: 75 64 214 29
 • adres e-mail: sekretariat@spnr5jg.pl, dyrektor@spnr5jg.pl
 • http://www.spnr5jg.pl/

Szkoła Piątka – z malowniczego, jeleniogórskiego zakątka. Kameralna szkoła w przepięknym bezpośrednim otoczeniu przyrody, położona u podnóży Góry Koziniec. Posiada pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej typu „Mały Orlik”, boisko do siatkówki, plac zabaw oraz tereny zielone do zabawy i zajęć na świeżym powietrzu.   Położenie szkoły z dala od głównej drogi oraz brak gęstej zabudowy mieszkalnej w otoczeniu powoduje, że środowisko wokół jest przyjazne dla zdrowia. Szkoła Podstawowa nr 5 to szkoła z tradycjami, jej działalność trwa nieprzerwanie od 1946 r.  Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 5 zabrzmiał 6 października 1946 r.

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała Certyfikat Wiarygodniej Szkoły, a w roku 2018 - Certyfikat Jakości dla placówki wyróżniającej się wysokim standardem edukacji.W 2023 roku zdobyła – Tytuł Szkoły Roku w Plebiscycie Edukacyjnym.

Szkoła Podstawowa nr 5 zapewni Państwa dziecku:

 • wychowanie w duchu najlepszych wartości,
 • indywidualne podejście do dziecka,
 • bezpieczeństwo w zakresie uzależnień i agresji (lokalizacja szkoły na przedmieściu, zintegrowana społeczność),
 • naukę języka angielskiego od klasy pierwszej do ósmej oraz języka niemieckiego od klasy siódmej do ósmej,
 • zajęcia w nowocześnie wyposażonych salach lekcyjnych (projektory, tablice multimedialne, tablety – ścienne i indywidualne), dziennik elektroniczny z dostępem dla rodzica i ucznia,
 • nowocześnie wyposażoną salę do zajęć z informatyki, 
 • w pełni wyposażoną salę integracji sensorycznej,
 • możliwość korzystania z zajęć dodatkowych (taniec, szachy);
 • różnorodne koła zainteresowań (Zajęcia sportowe, Koło Teatralne, Koło Plastyczne – „Młody Picasso”, Kuchcikowo, Ratowniczek);
 • możliwość spożywania obiadów;
 • opiekę świetlicową (7:00 - 16:30).


Szkoła uczestniczy w programach: owoce, warzywa oraz produkty mleczne dla uczniów, Umiem pływać, Uczę się bezpiecznie żyć oraz w projekcie: "Laboratoria Przyszłości”.

 

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Włodzimierza Puchalskiego

ul. Cieplicka 74, 58-560 Jelenia Góra

Celem naszej pracy jest wspomaganie dziecka w jego wszechstronnym rozwoju tak, by było przygotowane na miarę swoich możliwości do życia w zgodzie z ludźmi, przyrodą i samym sobą. W  naszej Szkole, panuje bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera, dzięki, której każde z dzieci czuje się zauważone i docenione. Jesteśmy Szkołą dbająca o potrzeby uczniów i ich rodziców.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze nosi imię Włodzimierza Puchalskiego – jednego z najsławniejszych polskich przyrodników. Szkoła położona jest w pięknym miejscu wśród zieleni z dala od ruchliwej ulicy. Przez wiele lat funkcjonowania ,,szóstki" ugruntowała się w Jeleniej Górze opinia o wysokim poziomie dydaktycznym i wychowawczym naszej szkoły. 

Naszą kadrę tworzą wykwalifikowani nauczyciele z doświadczeniem i pasją – otwarci na potrzeby każdego dziecka. Nad utrzymaniem i ciągłym podnoszeniu tego poziomu czuwa dyrektor szkoły oraz 58 nauczycieli. Pragnąc uzupełniać swoją wiedzę, wspierać uczniów, poszukiwać nowych rozwiązań pracownicy pedagogiczni systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w studiach podyplomowych, kursach, warsztatach, konferencjach. Zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego. Obecnie w szkole zatrudnionych jest 33 nauczycieli dyplomowanych, 10 nauczycieli mianowanych i 16 nauczycieli początkujących. W placówce uczy się obecnie 498 uczniów w tym w klasach I-III 190 uczniów, a w klasach IV-VIII – 408 uczniów. W obecnym roku szkolnym jest 21 oddziałów w tym w edukacji wczesnoszkolnej 8 oddziałów, a w II etapie edukacji 13 oddziałów. Pracujemy na jedną zmianę. Od pierwszej klasy nauczamy języka angielskiego oraz informatyki. Od klasy siódmej dzieci uczą się drugiego języka obcego – języka niemieckiego.  

Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa, logopedy, terapeuty biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami PPPP. Organizujemy pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W celu zapewnienia przyjaznej atmosfery zamontowany został „bezstresowy dzwonek”, który wygrywając spokojne utwory informuje dzieci o początku przerwy lub lekcji.
Mocną stroną naszej Szkoły jest opieka w świetlicy szkolnej w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców od godz. 6.30 do godz. 17.00. Nasza świetlica posiada pomieszczenia, które są bardzo dobrze wyposażone w najnowsze gry oraz zabawki. W ramach zajęć w świetlicy dzieci rozwijają swoje zainteresowania i pasje oraz odrabiają lekcje. Podczas zajęć w świetlicy prowadzone szereg zajęć rozwijających wiele umiejętności: 

 • W szkole w ramach doradztwa zawodowego w klasach siódmych i ósmych przeprowadzanych jest wiele zajęć o różnorodnej tematyce związanej z zawodoznawstwem.  
 • W szkole funkcjonuje sklepik i stołówka oferująca dzieciom smaczne i zdrowe obiady, które są przygotowywane na miejscu.
 • Szkoła wyposażona jest w dwie sale gimnastyczne i dwie pracownie komputerowe oraz pracownię językową. Dysponujemy tablicami interaktywnymi, które regularnie wykorzystywane są przez nauczycieli, co sprawia, że lekcje stają się ciekawsze i atrakcyjniejsze.
 • Dbając o naszych uczniów, umożliwiamy im pozostawienie w szkole podręczników. W szkole podczas ferii i wakacji prowadzone są remonty podczas których sale lekcyjne, sale gimnastyczne, korytarze zostają odświeżone, zmodernizowana została też sieć internetowa.
 • Przy szkole funkcjonuje zespół wielofunkcyjnych boisk ,,ORLIK" i ,,PLAC ZABAW" sfinansowany w ramach programu ,,Radosna Szkoła".
 • W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” doposażyliśmy szkołę w wiele ciekawych, nowoczesnych a tym samym atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, które wzbogacają ofertę szkoły. Utworzona została Pracownia Robotyki oraz Pracownia Plastyczno - Techniczna. Cieszymy się, że nasza pracownia informatyczna oraz plastyczno - techniczna tętni życiem, a dzieci ćwiczą umiejętności manualne i rozwijają swoją kreatywność. Bierzemy udział w Programie „Poznaj Polskę”  - w ramach którego uczniowie biorą udział w jedno i kilkudniowych wycieczkach szkolnych. 
 • W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu i Klub Dżentelmena. 
 • W szkole od lat prężnie działa SKKT. Uczniowie biorą udział w wycieczkach ekologicznych, warsztatach, zajęciach terenowych, konkursach. Realizowane były projekty  pn. „Skarby starej skrzyni”, „ PUCHALSKI”, „Spacerkiem po Cieplicach” i inne. 
 • Na terenie naszej placówki prężnie działa Przystań Twórcza, która oferuje naszym uczniom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych między innymi: zajęcia plastyczne, taneczne, karate, judo i capoeirę, język angielski i inne. Warsztaty prowadzone są przez pracowników Przystani Twórczej. W naszej szkole odbywają się również zajęcia gry na instrumencie: pianino, skrzypce, keyboard, gitara, klarnet, saksofon, perkusja, akordeon. Lekcje prowadzone są po zajęciach na terenie szkoły  przez nauczycieli ze Społecznego Ogniska Muzycznego.
 • Zapewniamy opiekę szkolnej pielęgniarki.  

Zapewniamy dzieciom odpowiedni poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej. 
Nasza Szkoła jest miejscem, które w pełni zaspokoi oczekiwania rodziców.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: sp6.jgora.pl oraz profilu fb.

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Adama Mickiewicza

ul. Sudecka 53, 58-500 Jelenia Góra

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza jest szkołą przyjazną uczniom i rodzicom, gdzie każde dziecko czuje się docenione i zauważone.  W placówce zapewnia się uczniom nowoczesne, estetyczne, kolorowe sale lekcyjne, przestronne korytarze, dwa boiska, bieżnię, plac zabaw, salę zabaw dla najmłodszych. Duży teren zielony wokół szkoły zapewnia uczniom komfort i bezpieczeństwo podczas przerw.

Szkoła bierze udział w projekcie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu  „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku II etap" oraz projekcie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu w porozumieniu z Urzędem Miasta Jelenia Góra "Wsparcie edukacji międzykulturowej w  szkołach:  grupowe i indywidualne formy wsparcia,  dzięki któremu zostaną sfinansowane zajęcia mające na celu pomoc uczniom - obywatelom państw trzecich w zakresie integracji i adaptacji w nowym środowisku, a także uczniom pochodzenia polskiego lub innego kraju Unii Europejskiej poprzez działania zwiększające świadomość i wiedzę na temat zjawiska migracji i korzyści płynących z obecności różnych grup cudzoziemców w społeczeństwie.
Realizujemy również zajęcia rozwijające, wyrównawcze, dydaktyczne  w ramach projektu unijnego "Wysoka Jakość Edukacji w Jeleniogórskich Szkołach".

Szkoła dzięki udziałowi w projektach unijnych posiada doskonale wyposażone sale przedmiotowe.
Praca odbywa się w systemie jednozmianowym. 

Szkoła posiada:

 • monitoring oraz domofon w szkole,
 • dobrze wyposażoną pracownię komputerową,
 • stołówkę szkolną. 
 • 7 sal z tablicami interaktywnymi, 
 • salę do zajęć z integracji sensorycznej
 • pokój "wyciszeń" dedykowany naszym uczniom - wyposażony w sprzęt wspomagający  łagodzenie negatywnych emocji i napięć

Zapewniamy:

 • udział w zajęciach wyrównawczych,
 • świetlicę szkolną czynną w godzinach od 6.30 do 16.30,
 • udział w programie „Umiem Pływać”,
 • dostęp we wszystkich  klasach do zasobów internetowych przydatnych w realizacji zajęć lekcyjnych, 
 • udział w programie „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka”.

Wysoko wyspecjalizowana kadra specjalistów zapewnia zajęcia: 

 • zajęcia rewalidacyjne, zajęcia logopedyczne,  zajęcia wyrównawcze,  zajęcia arteterapii, zajęcia gimnastyki korekcyjnej, zajęcia biofeedback, 

oraz opiekę

 • pedagoga, pedagoga specjalnego, surdopedagoga, tyflopedagoga, socjoterapeuty, psychologa, 

Szkoła oferuje pomoc rodzinie:

 • obiady w szkole, paczki okolicznościowe dla dzieci, konsultacje psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, klub rodzica - spotkania z rodzicami prowadzone przez psychologa i pedagoga specjalnego 

Proponujemy również wiele zajęć pozalekcyjnych takich jak:

 • koło kulinarne, koło języka angielskiego, koło plastyczne, koło teatralne,  koło recytatorskie, koło gier planszowych, zajęcia sportowe SKS,
 • zajęcia taneczne, koło matematyczne, koło informatyczne, koło literackie, koło polonistyczne, koło ekonomiczne, koło biologiczne, koło pierwszej pomocy

Oferujemy naszym uczniom szereg atrakcji: 

 • regularne wyjścia do kina, teatru, filharmonii, wycieczki, zabawy okolicznościowe, zawody sportowe, konkursy szkolne i międzyszkolne z nagrodami, festyn rodzinno- sportowy, zielone szkoły. 
   

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Władysława Broniewskiego

ul. Ignacego Paderewskiego 13, 58-506 Jelenia Góra

 • dyrektor: mgr Maria Silbert Salabura
 • telefon: 75 75 259 95
 • adres e-mail: spnr8jg@op.pl
 • https://sp8.jgora.pl/

Szkoła Podstawowa nr 8 jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Na każdym poziomie, oprócz oddziałów ogólnodostępnych, funkcjonują klasy integracyjne, które stwarzają doskonałe warunki do rozwoju psychospołecznego dzieci o prawidłowym rozwoju, a także dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych; te warunki to:- niewielka liczba dzieci w klasie (max. 20),- udział drugiego nauczyciela wspomagającego,- stosowanie zasady maksymalnej indywidualizacji (wykorzystanie wszystkich możliwości rozwojowych, tak u dzieci wybitnie zdolnych, jak i u dzieci o obniżonych wymaganiach edukacyjnych, tzn. dostosowanie metod, form, środków dydaktycznych do potrzeb i możliwości każdego z uczniów).

Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze przy ul. Paderewskiego posiada:

 • nowocześnie wyposażone pracownie w sprzęt multimedialny oraz ciekawe pomoce dydaktyczne,
 • profesjonalną kadrę pedagogiczną (w tym m.in. logopedę, dwóch pedagogów szkolnych, psychologa),
 • opiekę pielęgniarki szkolnej,
 • salę gimnastyczną oraz boiska sportowe wraz z placem zabaw,
 • hala sportowa w budowie,
 • dwie pracownie komputerowe z dostępem do Internetu,
 • bibliotekę z czytelnią z bogatym księgozbiorem,
 • świetlicę pracującą w godzinach: 6.45 - 8.00 oraz 11.30 - 16.30.

W szkole nauka prowadzona jest na jedną zmianę. Nadto szkoła proponuje szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych (m.in. koło teatralne, muzyczne, taneczne i inne), terapeutycznych (m.in.  elementy Montessori), sportowych i wyrównawczych. Szkoła promuje także bezpieczny i zdrowy styl życia realizując szereg programów na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia. Dzieci uczestniczą w programie powszechnej nauki pływania. Placówka nastawiona jest na wyrównywanie szans, naukę tolerancji i zrozumienia dla potrzeb drugiego człowieka.

Szkoła Podstawowa nr 10

im. Marii Skłodowskiej-Curie,

ul. Morcinka 31, 58-500 Jelenia Góra

Priorytety placówki

Szkoła:

 • bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły;
 • w której każdy uczeń uzyskuje sukcesy na miarę swoich możliwości, we współpracy z nauczycielem;
 • w której promuje się wysoki poziom nauczania oraz najlepszą jakość a także skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych;
 • dobrze i nowocześnie wyposażona;
 • zgodnie współpracująca z Rodzicami uczniów;
 • w której przyjazna atmosfera służy uczeniu się i twórczej pracy.

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły, która znajduje się na stronie internetowej: www.sp10.jgora.pl

Szkoła Podstawowa nr 11

im. Fryderyka Chopina

ul. Moniuszki 9, 58-506 Jelenia Góra

Zapraszamy do „Jedenastki”

 • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze zlokalizowana jest na Zabobrzu. Mieści się w dwóch budynkach;
 • Do szkoły uczęszcza 1306 uczniów;
 • Zatrudnionych jest 131 nauczycieli; 
 • Większość stanowią nauczyciele z najwyższym stopniem awansu zawodowego;
 • W szkole działają klasy o profilu sportowym: koszykówka, piłka nożna, pływanie;
 • Realizowane są projekty unijne, rządowe i miejskie (Ponadnarodowa mobilność uczniów, Edukacja międzykulturowa w jeleniogórskich szkołach, Poznaj Polskę, Profilaktyka uniwersalna, "Żyj, mieszkaj i pracuj w Jeleniej Górze";
 • Realizowane są liczne klasowe projekty i programy (Szkolne Kluby Sportowe w województwie dolnośląskim, „ Zdrowe dziecko”, Bookcrossing w szkole, „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”, „Zdrowo jem, więcej wiem”, ABC Ekonomii, ABC Empatii);
 • Uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie wyniki w nauce i Egzaminie Ósmoklasisty; 
 • Uczniowie SP 11 rokrocznie są finalistami i laureatami wielu konkursów powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich (Eko Planeta, Świetlik, Olimpus, Fox, English High Flier, English Ace, Wieża Babel)  i międzynarodowych (The Big Challenge, Kangur). Jesteśmy dumni z laureatów i finalistów konkursu zDolny Ślązak z matematyki, języka polskiego, chemii, biologii, języka angielskiego.
 • Uczniowie realizują swe artystyczne pasje biorąc udział w licznych konkursach plastycznych, muzycznych, fotograficznych - powiatowych i ogólnopolskich, w których zajmują czołowe miejsca. 
 • Uczniowie z sukcesem biorą udział w międzyszkolnej rywalizacji sportowej – Najlepsi w mieście, Najlepsi w województwie od kilku lat zajmując w nich pierwsze miejsca.

Pełna oferta szkoły znajduje się pod adresem: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/jeleniagora

Szkoła Podstawowa nr 13

Im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Piotra Skargi 19, 58-500 Jelenia Góra

Misją SP nr 13 jest dobro i wszechstronny rozwój ucznia w myśl zasady „ KAŻDE DZIECKO JEST W CZYMŚ DOBRE ”. „Trzynastka” jest bezpieczna i przyjazna uczniom; uczy, bawi i wychowuje. Daje szanse rozwoju zdolnym, pomaga słabszym.

Placówka oferuje:

 • integrację poprzez organizację Pikniku Przyszłego Pierwszaka;
 • półroczny okres ochronny dla uczniów klas pierwszych w celu adaptacji;
 • pomoc w nauce, zabawę i opiekę w świetlicy szkolnej;
 • udział w programach edukacyjnych, wychowawczo - profilaktycznych:

„Czytam z klasą. Świetlicowe chmurki”, „Nowe horyzonty” - edukacja filmowa, „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, badanie wzroku w kl. 1 w ramach akcji „Ratujmy wzrok dzieciom”, „Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”, „Fluoryzacja zębów”, „Zdrowo jem, więc wiem”, „Śniadanie daje moc”, Sprawny Dolnoślązaczek”, „SKS”, „Bieg po zdrowie”, „Powszechna nauka pływania”, „Festiwal zdrowej żywności”, „5 porcji zdrowia”, „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”, „Razem na święta”, „Szkoła do hymnu”, „Szkoła pamięta” „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”, „Trzynastka mierzona kilometrami”, „BohaterON”, „Kartka dla Rodaka”, „Kartka dla Seniora”, „Żonkile”, „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze”.

 • możliwość twórczej edukacji w kołach zainteresowań i zajęciach projektowych;
 • miłą i bezpieczną atmosferę; 
 • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; 
 • jednozmianowy system nauczania; 
 • monitoring wewnętrzny i dozór firmy ochroniarskiej; 
 • doskonałą bazę dydaktyczną i sportowo-rekreacyjną; 
 • sale do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych: integracja sensoryczna (SI), Biofeedbeck;
 • nowoczesny sprzęt - tablice interaktywne, komputery mobilne, projektory, drukarka 3D, długopisy 3D, sprzęt z „Laboratoriów przyszłości”, tablety
 • wyremontowane sale lekcyjne, wyposażone w niezbędne środki audiowizualne i multimedialne; 
 • szereg nowoczesnych środków dydaktycznych;
 • wspieranie czytelnictwa poprzez „Otwartą Biblioteczkę”.

Szkoła zapewnia:

 • pomoc uczniom z trudnościami w nauce;
 • objęcie uczniów opieką psychologiczno-pedagogiczną;
 • zajęcia socjoterapii i terapii pedagogicznej oraz logopedii;
 • opiekę pielęgniarki;
 • stołówkę szkolną.

Szkoła współpracuje ze:

 • Schroniskiem dla małych zwierząt w Jeleniej;
 • Schroniskiem dla zwierząt „Staruszkowo”;
 • Fundacją „Wszystkie dzieci nasze są”;
 • Szlachetną Paczką;
 • Muzeum Karkonoskim;
 • Biblioteką Karkonoską ;
 • Miejskim Ośrodkiem Sportu;
 • Hospicjum w Pucku ;
 • Hospicjum w Wilnie; 
 • Zakładem Leczniczo-Opiekuńczy „Caritas” w Jeleniej Górze; 
 • Ośrodkiem Edukacyjnym „Salamandra” w Myśliborzu; 
 • Teatrem im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze; 
 • Warsztatami Terapii Zajęciowej WTZ;
 • Stowarzyszeniem u św. Erazma i Pankracego;
 • ZHP.

Uczniowie mają do dyspozycji: salę komputerową, salę multimedialną, salę „Laboratoria przyszłości”, salę gimnastyczną, bibliotekę, boisko wielofunkcyjne „Orlik”, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych „Radosna Szkoła”, przestronne klasy wyposażone w nowe meble i multimedialne środki dydaktyczne (tablice interaktywne, laptopy, dydaktyczne programy komputerowe, itp.) 
W szkole dzieci uczą się patriotyzmu, zachowań proekologicznych: zbierane są zużyte baterie, segregowane odpady, wykonywane są dekoracje z surowców wtórnych. Pośród wychowanków kształtowane są wartości m.in. poprzez działania  w dziedzinie wolontariatu, a uczniowie chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, ucząc się empatii i zrozumienia otaczającego nas świata. 

Osiągnięcia: * Złoty Certyfikat Bezpieczeństwa: Bezpieczna przestrzeń szkolna, * Honorowy tytuł Zasłużona dla Miasta Jeleniej Góry, *  I miejsce  w Jeleniej Górze w kategorii Szkoła Roku (Plebiscyt Edukacyjny Gazety Wrocławskiej), * II miejsce  w województwie dolnośląskim w kategorii Szkoła Roku (Plebiscyt Edukacyjny Gazety Wrocławskiej), *  I miejsce w Jeleniej Górze w kategorii nauczyciel klas IV-VIII (Plebiscyt Edukacyjny Gazety Wrocławskiej), 
* II miejsce w województwie dolnośląskim w kategorii nauczyciel klas IV-VIII (Plebiscyt Edukacyjny Gazety Wrocławskiej), * Wolontariusz Roku 2021
* III miejsce w międzyszkolnej klasyfikacji sportowej szkół podstawowych * liczne sukcesy sportowe - grupowe i indywidualne, * III miejsce 
w międzyszkolnej klasyfikacji sportowej szkół podstawowych  * sukcesy w konkursach recytatorskich i plastycznych. 
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: http://sp13.jelenia-gora.pl/  oraz profilu fb.

Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Kamiennogórska 9, 58-570 Jelenia Góra

Szkoła od wielu lat uczestniczy w licznych projektach unijnych. Posiada doskonale wyposażone sale dydaktyczne i pracownie przedmiotowe /monitory interaktywne w większości sal dydaktycznych /8 szt./, które zastąpiły tablice interaktywne. Szkoła posiada dwie pracownie internetowe, w których odbywają się zajęcia  robotyki i programowania, a także bardzo dobrze   wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne pracownie fizyki, chemii, biologii, geografii. 

Od klasy czwartej szkoła prowadzi  klasy sportowe, w których uczniowie trenują saneczkarstwo, narciarstwo biegowe oraz biathlon..
W placówce działa monitoring i domofon. Uczniowie korzystają ze stołówki szkolnej, a obiady gotowane są w szkole. 
Lekcje odbywają się w systemie jednozmianowym. 

W procesie dydaktycznym, u uczniów wyzwalana jest kreatywność, tworzone są innowacje i  projekty, wychowankowie chętnie podejmują nowe wyzwania. Placówka zapewnia  możliwość zaspokajania potrzeby ruchu jak również treningu i doskonalenia talentów sportowych w bardzo dobrze wyposażonej szkolnej bazie sportowej, składającej się z sali gimnastycznej, sali zabaw wyposażonej w podłogę interaktywną, placu zabaw, wielofunkcyjnym boisku szkolnym, 90 m bieżni la. I skoczni w dal, obiektu TCTA ze sztuczną trasą do narciarstwa biegowego, 2 km tras nartorolkową, a zimą trasy narciarstwa biegowego, /wyposażoną w sprzęt narciarstwa biegowego i do nartorolek, saneczkarstwa, a także  siłowni zewnętrznej i placów zabaw w szkole i na TCTA.
Uczniowie biorą udział  w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych, a przy okazji uczą się zasad fair play. 

Dla uczniów uzdolnionych i dzieci z trudnościami organizowane są koła zainteresowań i projekty edukacyjne:

 • gimnastyka mózgu,
 • kółko teatralne,
 • koła języka angielskiego i języka niemieckiego
 • taniec nowoczesny prowadzony przez Pana Krzysztofa Cieślaka,
 • aktywna szkoła „MultiSport”,
 • „Mega Misja” program fundacji Orange
 • „Robotyka – kodowanie” dla klas I-III
 • programowanie dla klas VI-VIII,
 • język angielski w ruchu „ Let’s Talk prowadzi Pani Maja Matusz,
 • akrobatyka sportowa,
 • zumba,
 • gimnastyka korekcyjna,
 • Szkolny Klub Sportowy,
 • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapeutyczne i wyrównawcze z matematyki, języka polskiego, biologii, geografii, fizyki.

„Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Jeleniej Górze „O szkole”:
„W malowniczym zakątku Jeleniej Góry – w Sobieszowie stoi Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Bronisława Czecha w Jeleniej Górze, która zaprasza dziewczęta i chłopców na spotkanie szkolnej przygody. Szkoła znajduje się w spokojnej, malowniczej i przyjaznej okolicy, blisko Karkonoskiego Parku Narodowego. 
W budynku znajdują się kolorowe, pełne pomocy dydaktycznych sale lekcyjne, wyposażone w  sprzęt elektroniczny: monitory i tablice interaktywne, rzutniki multimedialne i dwie sale internetowe, wyposażone nie tylko w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu,  a także w zestawy ozobotów /klasy I-III/ i robotów z wykorzystaniem do nauki programowania. 
Po lekcjach można się poświęcić różnym ciekawym zajęciom w świetlicy szkolnej: /plastycznym, muzycznym, ruchowym, teatralnym i sportowym/, chętnie podejmujemy nowe wyzwania. Mamy możliwości rozwijania swojej osobowości i talentów, startujemy w zawodach i konkursach przedmiotowych,  
włączamy się do akcji charytatywnych na rzecz ludzi i zwierząt.
W stołówce szkolnej czekają smaczne obiadki przygotowywane przez panie kucharki.
Korytarze szkolne są pełne różnych niespodzianek – można pograć w gry planszowe, lub ruchowe, a także pogłębić wiedzę.
Przyjazne otoczenie oraz wnętrze szkoły oraz nowoczesne wyposażenie zachęcają do nauki.
Zapraszamy do przeżywania przygód na ścieżkach wiedzy w SP 15 !”