Od najbliższej soboty 8 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na Alei Wojska Polskiego

Autor: redakcja UMJG

4.8.2020 - 14:26

Uwaga! Będą utrudnienia w centrum Miasta

Od najbliższej soboty 8 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na Alei Wojska Polskiego. Zmiana spowodowana jest rozpoczęciem przebudowy wspomnianej ulicy.

W pierwszym etapie nowa organizacja będzie dotyczyła wprowadzenia ruchu jednokierunkowego od Armii Krajowej do ul. 1 Maja. Ruch w przeciwną stronę będzie się odbywał ulicą Okrzei, która na czas prowadzenia prac również stanie się ulicą jednokierunkową.

Zmienią się też kursy MZK Jelenia Góra...
Od najbliższej soboty na ulicę Okrzei wjadą pojazdy komunikacji miejskiej jak i prywatnych przewoźników. W zastępstwie za przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny” w kierunku Cieplic będzie wyznaczony przystanek tymczasowy pomiędzy budynkami Okrzei 8- 10.

Miejsca parkingowe...
Od ulicy Okrzei (wjazd od 1 Maja) do ulicy Pocztowej miejsca parkingowe pozostaną bez zmian. W celu umożliwienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej jesteśmy również zmuszeni do zlikwidowania miejsc parkingowych na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Armii Krajowej.
Na odcinku od ul. Armii Krajowej do Al. Wojska Polskiego wyłączamy miejsca parkingowe po prawej stronie.

Komunikacja miejska...
Autobus Linii nr 8 kursować będzie od dworca PKP w kierunku Różyckiego/Ogińskiego z wyłączeniem remontowanego odcinka Wojska Polskiego.

Przebudowa Alei Wojska Polskiego wykonywana przez mysłakowicką firmę KAMA obejmuje wykonanie robót budowlanych na odcinku około 900 metrów, wraz z przebudową oświetlenia (oświetlenie chodników oraz budowa doświetlenia przejść dla pieszych).
Wartość zadania to ponad 12 milionów złotych.

Aleja Wojska Polskiego ostatni remont przeszła blisko 20 lat temu. Należy ona do głównych ulic w mieście. Według badań w ciągu doby przez tę ulicę przejeżdża ponad 20.000 pojazdów.
Remont Alei Wojska Polskiego zakończy się w grudniu tego roku.

W galerii znajdziecie Państwo schemat organizacji ruchu od najbliższej soboty (fot.1) oraz przejazd autobusu linii nr 8 (fot.2)

Galeria
Image
Image