baner

Autor: redakcja UMJG

17.5.2023 - 9:52

Tuż przed maturą certyfikaty DSD od Konsula Generalnego Niemiec

Tradycyjnie, podobnie jak w poprzednich latach (wyłączając okres pandemii) grupa uczniów z kilku dolnośląskich liceów została zaproszona do Konsulatu Generalnego Niemiec, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów językowych Deutsches Sprachdiplom na poziomie B2 i C1. W uroczystym spotkaniu wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, którzy przystąpili do egzaminu, nauczyciel germanista – dyrektor I LO oraz przedstawiciel Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jelenia Góra.  


Konsul Generalny Niemiec, Pan Martin Kremer, osobiście powitał gości oraz wręczał dyplomy językowe wszystkim, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani przez egzaminacyjne sito. A była to liczna grupa ok. 50 uczniów z kilku szkół – XIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, I Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu oraz wymienionego wcześniej ILO w Jeleniej Górze. Zajęcia przygotowujące do egzaminu DSD stały się bardzo popularne wśród uczniów. Są to dodatkowe lekcje, wykłady, ćwiczenia i konwersatoria, na których uczniowie uczą się języka niemieckiego doskonaląc swoje kompetencje.  Z jakiego powodu jest to tak istotne? Dlaczego warto starać się o certyfikat? Biorąc pod uwagę nasze położenie geograficzne oraz rynek pracy, z pewnością jest to dodatkowy atut dla każdego młodego człowieka, który szuka ciekawego zatrudnienia.

Certyfikat na poziomie B2 lub C1 umożliwia dodatkowo podjęcie studiów we wszystkich krajach niemieckojęzycznych bez dodatkowego roku przygotowawczego. W tym roku szkolnym do certyfikatu na poziomie B1 przystąpiło w I Liceum Ogólnokształcącym ponad 50 kandydatów. Na wyniki tego egzaminu zdający muszą cierpliwie poczekać – prace uczniowskie sprawdzane są w Niemczech przez nauczycieli niemieckich. Do egzaminu DSD na poziomie B2/C1 w tym roku szkolnym przystąpiło 18 uczniów I LO w Jeleniej Górze – 11 z nich uzyskało certyfikaty. Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy na nauki języka niemieckiego, z pewnością warto, to mówią uczniowie, którzy podjęli tą ważną i korzystną decyzję.
 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image