Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Jeleniej Górze

Autor: redakcja UMJG

10.4.2024 - 15:11

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Jeleniej Górze

Podobnie jak w latach poprzednich, 2 kwietnia obchodzony był  Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.  Został on ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 r.

Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Głównym przesłaniem jego obchodów jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

W Jeleniej Górze była to już siódma edycja. Natomiast po raz czwarty miał miejsce marsz ulicami naszego miasta z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wszyscy uczestnicy z niebieskimi akcentami w ubiorze i nie tylko, przeszli ulicą 1-go maja docierając do Palcu Ratuszowego. Obecny przemarsz charakteryzował się tym, że był znacznie bardziej liczny, ponieważ dołączyli do Społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego przedstawiciele jeleniogórskich przedszkoli, którzy równie dzielnie maszerowali. Inicjatywa z każdym rokiem zyskuje na popularności co ogromnie cieszy. Zadaniem organizatorów oraz wszystkich sprzyjających przedsięwzięciu jest uświadomienie szerokiej rzeszy społeczeństwa – również Jeleniogórzan, że autyzm nie jest chorobą, że autyzm wymaga zrozumienia i akceptacji. 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image