baner

Autor: redakcja UMJG

25.1.2023 - 13:37

Spotkanie Noworoczne 2023 Prezydenta Miasta Jelenia Góra

Dzisiaj w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie noworoczne władz Miasta Jelenia Góra.

Po odegranie hejnału Jeleniej Góry na scenie zaprezentowali się podopieczni Zespołu Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień- bardzo dziękuje za świetny pokaz artystyczny- jestem z Was dumny! Dziękuję również Pani Renata Kryńska oraz Pani Sylwii Raban za pracę z naszą zdolną młodzieżą!


Po pierwszej części artystycznej podsumowałem miniony 2022 rok, który nie należał do łatwych... 
Po tej części na scenie zaprezentowali się młodzi obywatele Ukrainy, którzy ze względu na wojnę znaleźli schronienie w Jeleniej Górze- dziękuję Wam również za uświetnienie spotkania noworocznego.


Nieodzownym elementem spotkania noworocznego są nagrody Prezydenta. Te wręczyliśmy dzisiaj po raz 12-sty! Statuetki trafiły do trzech firm i dwóch organizacji pozarządowych a dokładniej:

Galerii Nowy Rynek za promocję Jeleniej Góry w kraju i zagranicą oraz zaangażowanie społeczne, w tym działania związane ze wsparciem obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa. 
Firmie Sikla Polska za dynamiczny rozwój oddziału firmy w Jeleniej Górze, innowacyjność, wysokie standardy w zakresie polityki personalnej oraz zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności
Firmie Ultima - za dynamiczny rozwój oddziału firmy w Jeleniej Górze, promowanie Jeleniej Góry na arenie ogólnopolskiej oraz zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności.

Organizacja Pozarządowa 2022:
Obchodząca w ubiegłym roku jubileusz 70-cio lecia istnienia Grupa Karkonoska GOPR  oraz świętujący także w 2022 roku 25-cio lecie - Jeleniogórski Klub Sportowo Rehabilitacyjny.


Dzisiaj miałem także przyjemność wręczyć prezent Danielowi Dymińskiemu, który do Jeleniej Góry przyjechał w marcu. Od samego początku pomagał uchodźcom oraz pracował jako wolontariusz w punkcie pomocy przy ulicy Okrzei. W pomoc zaangażował się także w wakacje. Jego marzeniem była hulajnoga wyczynowa- dzisiaj jego marzenie się spełniło!
Zapis spotkania noworocznego - (https://fb.watch/i6BRb9z0aJ/)


Dziękuję wszystkim za obecność na spotkaniu noworocznym w Teatrze. Dziękuję również za obecność parlamentarzystom, przedstawicielom Sejmiku Województwa, Radnym Jeleniej Góry na czele z Wojciechem Chadżym- Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, szefom placówek oświatowych, uczelni wyższych, przedstawicielom duchowieństwa, szefom delegatur instytucji i urzędów państwowych, służb mundurowych, instytucji kultury, stowarzyszeń i organizacji, firm i przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie miasta i działających na rzecz lokalnej społeczności. Dziękuję również za przybycie samorządowcom z Aglomeracji Jeleniogórskiej oraz moich przyjaciołom- Prezydentowi Wałbrzycha Roman Szełemej i Burmistrz Miasta Jawora Emilianowi Berze. 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image