Budowa hali sportowej przy SP nr 8.

Autor: redakcja UMJG

27.8.2021 - 10:48

Sporo inwestycji w jeleniogórskich szkołach

Budowa boiska wielofunkcyjnego, hali sportowej ale i liczne remonty dachów czy montaż paneli fotowoltaicznych – to tylko niektóre z długiej listy zadań inwestycyjnych, realizowanych w tym roku w szkołach i innych placówkach oświatowych w Jeleniej Górze.

Najbardziej zadowoleni powinni być uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, którzy już niebawem będą mogli korzystać z nowej hali sportowej. Prace idą pełną parą, wykonany jest już dach. Termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia tego roku. Koszt to około 10 milionów złotych.

Niedawno rozpoczęła się inna duża inwestycja (4,7 mln. złotych), polegająca na adaptacji budynku dawnej szkoły specjalnej na żłobek miejski. Chodzi o obiekt przy ul. Wolności. Zakończenie robót przewidziano na pierwszy kwartał 2022 roku.

Przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 (tzw. Handlówce) powstaje nowe boisko wielofunkcyjne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pogoda pozwoli, to pierwsze lekcje wychowania fizycznego na nim będą mogły odbyć się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Termin zakończenia inwestycji to koniec listopada bieżącego roku.

Mocno zaawansowane są też prace przy wymianie nawierzchni boiska przy Szkole Podstawowej nr 2. Chodzi o boisko dawnego Gimnazjum nr 1. Tu, z uwagi na zakres prac, termin zakończenia jest nieco dłuższy – do końca bieżącego roku. Obie te inwestycje kosztują odpowiednio 480 i 430 tysięcy złotych.

Kilka mniejszych zadań już się zakończyło. To choćby remonty dachów w Miejskim Przedszkolu nr 13 oraz 19. Na dniach zakończy się naprawa stropu w Miejskim Przedszkolu nr 10. Obniżony został sufit przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W tej szkole trwa jeszcze jedna ważna inwestycja: remont dachu i montaż paneli fotowoltaicznych.

Lada dzień zakończy się wymiana centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. To inwestycja o wartości ponad pół miliona złotych. Z kolei I Liceum Ogólnokształcące zostanie przyłączone do sieci miejskiej ciepłowniczej. Dyrektor podpisała już umowę ze spółką ECO, przewidywane zakończenie tego zadania to koniec września tego roku.

W Szkole Podstawowej nr 6 trwa wymiana pokrycia papowego (koszt 150,0 tys. złotych), w SP nr 11 – wymiana rozdzielni elektrycznej, w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 niebawem rozpocznie się remont schodów wejściowych z dziedzińca do budynku, a w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych - częściowy remont wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej.

Z kolei w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii jeszcze w tym roku zostanie zamontowana nowa instalacja oddymiająca.

W tym roku też przygotowano też dokumentację termomodernizacji sześciu placówek oświatowych. Zadania te będą realizowane w kolejnych latach.

 

Zdjęcia z budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8.

 

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image