baner

Autor: redakcja UMJG

31.10.2022 - 14:40

Remont ul. Mickiewicza i ul. Chełmońskiego

Wydział Transportu i Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta Jelenia Góra informuje, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów od dnia 02.11.2022 r przystępuje do realizacji zadań związanych z ułożeniem nowej nawierzchni na ul. Mickiewicza i na ul. Chełmońskiego. 

  • Remont ul. Mickiewicza obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Wesołą i polegać będzie na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej nawierzchni oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego. W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, która przewiduje utrzymanie ruchu na jednym pasie drogi dwupasmowej. Lokalizacja przystanków komunikacji MZK nie ulegnie zmianie. Podczas remontu będzie ograniczona możliwość korzystania z zatok przystankowych. W związku z utrudnieniami na przedmiotowym odcinku drogi zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości ruchu do 30km/h.
  • Remont ul. Chełmońskiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Grottgera do ul. Sudeckiej w polegać będzie na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej nawierzchni. W związku  powyższym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, która z uwagi na małą szerokość drogi na czas robót przewiduje wyłączenie z ruchu remontowanego odcinka drogi z możliwością dojazdu do posesji. Dojazd do obiektu handlowego "Biedronka" zostanie zasadniczo utrzymany z wyjątkiem krótkotrwałych ograniczeń w trakcie prac.

Wykonawcą robót obu zadań będzie Kółko Rolnicze w Siedlęcinie, które zobowiązało się przywrócić stałą organizacje ruchu na przedmiotowych drogach do dnia 05.12.br. Za utrudnienia przepraszamy.