baner

Autor: redakcja UMJG

14.6.2022 - 14:43

Norwid – bądź sobą!

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze to nowoczesne liceum akademickie z długoletnią tradycją położone w samym centrum najstarszego w Polsce Uzdrowiska – Cieplicach Śląskich Zdroju.  Szkoła znana jest przede wszystkim z wysokiego poziomu nauczania, na co wskazują wyniki absolwentów studiujących na renomowanych kierunkach krajowych i europejskich uczelni. Dwójka cieszy się popularnością także z powodu przyjaznej atmosfery pracy – tu jest miejsce dla każdego a indywidualizm i oryginalność to drugie imię tej placówki. 

Godny uwagi i pilnie obserwowany przez kandydatów i ich rodziców  wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej jest bezlitosny i nie pozostawia wątpliwości – Cieplicki Norwid jest SZKOŁĄ SUKCESU, zarówno jeśli chodzi o przedmioty matematyczno – przyrodnicze jak i humanistyczne… Wykresy EWD rzetelnie przedstawiają jakość pracy szkoły, pokazując jej porównywalność z innymi znanym liceami na Dolnym Śląsku.
„Norwid” jako jedyna szkoła w Jeleniej Górze jest „Szkołą Odkrywców Talentów”, co oznacza, że każda zdolność jest tutaj doceniana i rozwijana. 
Owo indywidualne podejście skutkuje uczestnictwem w olimpiadach przedmiotowych, w których notowane są regularne osiągnięcia – od Olimpiady Literatury i Języka Polskiego po… Olimpiadę Matematyczną i Lingwistyczną… Nie bez znaczenia jest tu fakt, że w „Norwidzie” funkcjonują tzw. klasy patronackie, mecenatami których są: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych… czy również Karkonoski Park Narodowy- nie zapomina się tam bowiem o edukacji regionalnej. Kilkoro nauczycieli tej szkoły jest także… przewodnikami sudeckimi…
„Norwid” znany jest z organizacji ciekawych imprez o zasięgu lokalnym, bez których trudno sobie wyobrazić kalendarz kulturalny Jeleniej Góry: 
„Norwidowska Noc Filmowa im. Piotra Łazarkiewicza” (to absolwent II LO!), kultowe już w „Jelonce” piątkowe „Slamy Poetyckie”, spektakle teatru szkolnego i jego „Norwidowskie Koncerty Charytatywne” (już osiem edycji!), „Lekcje z Mistrzem”. Prowadzili takie zajęcia: Mariusz Szczygieł, nasz absolwent – Marek Napiórkowski, Maja Włoszczowska, Magdalena Łazarkiewicz… i wiele wiele innych… Odbywają się również słynne już w całym regionie tzw. „Giercowanie” - całonocne granie w gry planszowe, „Maraton Pisania Listów Amnesty International”, stała współpraca z teatrami i kinami jeleniogórskimi… 
Sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, laptopy komputery, rzutniki… 
Jedną z ostatnich inwestycji w Norwidzie jest „AIR Class” – miejsce do nauki na świeżym powietrzu – swoiste norwidowskie naukowe Stonehenge… 

W centrum pięknych Cieplic czeka zatem miejsce, w którym doceniony i wykształcony będzie każdy z młodych ludzi, kto tam przybędzie... Kimkolwiek chcesz zostać – tam wiedzą, jak to zrobić – po prostu bądź z „Norwida”!

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image