Lucyna Musiał i Janusz Łyczko.

Autor: redakcja UMJG

29.3.2021 - 8:57

Mieszkania dla niepełnosprawnych

Czy w Jeleniej Górze powstaną mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami?

Z taką inicjatywą wyszli rodzice zainteresowanych osób, którzy w czwartek (25 marca) spotkali się z władzami miasta. Chodzi o utworzenie tzw. mieszkań wspomaganych. W skrócie: są to mieszkania, w których będą mogły zamieszkać dorosłe osoby niepełnosprawne. Ma to im pomóc w usamodzielnieniu się. Podobną inicjatywę podjęto w kilku miastach w Polsce i sprawdza się ona bardzo dobrze. Jelenia Góra byłaby kolejnym miastem z mieszkaniami wspomaganymi.

Pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem wśród władz miasta, jak i rodziców. Na spotkaniu ustalono, że rodzice oraz inni zainteresowani utworzą fundację, która mogłaby takie mieszkania prowadzić. – Myślimy już o przeznaczeniu gruntu pod budowę tych mieszkań – powiedział Janusz Łyczko, Zastępca Prezydenta Jeleniej Góry.

W spotkaniu uczestniczyła też Lucyna Musiał, pełnomocnik prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami oraz równego traktowania, która także jest gorącą zwolenniczką powstania takich mieszkań. Osoby zainteresowane włączeniem się do tej inicjatywy, prosimy o kontakt z pełnomocnikiem: pelnomocnik@jeleniagora.pl, tel. 513 197 857.

Galeria
Image