Finał dziewiątej edycji konkursu “Mistrzowie Logistyki”

Autor: redakcja UMJG

24.5.2024 - 10:11

Finał dziewiątej edycji konkursu “Mistrzowie Logistyki”

W dniu 21 maja 2024 roku w jeleniogórskiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbył się Finał dziewiątej edycji konkursu “Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki. Współorganizatorami i sponsorami konkursu były firmy: Sikla Polska sp. z o.o. oraz Rhenus Warehousing Solutions Bolesławiec Sp. z o.o.

W skład Komisji Konkursowej weszły następujące osoby: przewodniczący: prof. zw. dr hab. Jarosław Witkowski (przewodniczący), dr hab. Agnieszka Jagoda prof. UEW, dr hab. inż. Maja Kiba-Janiak prof. UEW; dr Anna Baraniecka – Dyrektor ds. logistyki w Sikla Polska Sp. z o.o., Beata Wrzeszcz-Pilitowska - HR Business Partner i Anika Miros - Country Manager / Board Member z Rhenus Warehousing Solutions Bolesławiec Sp. z o.o.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół średnich. Konkurs odbył się w formacie dwuetapowym. W pierwszym etapie, który realizowanych był w szkołach, zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie wyzwania przygotowanego przez przedsiębiorstwo Sikla Polska sp. z o.o. Uczniowie w 4 osobowych grupach mieli za zadanie rozwiązać problem zdiagnozowany w tym przedsiębiorstwie. Finał konkursu, do którego zakwalifikowało się 5 zespołów ze szkół z Jeleniej Góry, Lubania i Biedrzychowic, miał miejsce w siedzibie Filii UEW w Jeleniej Górze. Podczas Finału uczniowie zmierzyli się ze studium przypadku przygotowanym przez Rhenus Warehousing Solutions Bolesławiec Sp. z o.o.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach, drugie: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im KZL w Lubaniu (zespół nr 1), trzecie: Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, a miejsca kolejne: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im KZL w Lubaniu (zespół nr 2)

Galeria
Image