Dziś w nocy zmarł nagle Radosław Fijołek- Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Autor: redakcja UMJG

20.11.2021 - 11:09

Dziś w nocy zmarł Radosław Fijołek- Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Dziś w nocy zmarł nagle Radosław Fijołek- Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Wiadomość o Jego śmierci była dla nas wszystkich wstrząsająca – jeszcze poprzedniego dnia uczestniczył w uroczystościach odebrania kolejnego wozu bojowego dla OSP Sobieszów, umawiał się na kolejne spotkania w przyszłym tygodniu zabiegając o sprawy ważne dla jeleniogórskich strażaków.

Był strażakiem z wyboru i powołania. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej rozpoczął pracę w Jeleniej Gorze jako młodszy oficer tej formacji, obejmując kolejne stopnie dowodzenia, stąd – gdy w maju 2017 r. – został Komendantem Miejskim miał ogromne doświadczenie i praktykę w służbie.
Wiedział znakomicie, jakie są problemy, czego można wymagać, znał wszystkie procedury w służbie. Jego priorytetem w służbie było zapewnienie bezpieczeństwa podległych mu strażaków, dla niego samego ważne były dom i rodzina, potrafił zadbać więc o to, by jeleniogórscy strażacy po najtrudniejszych akcjach mogli bezpiecznie wracać do swoich rodzin.

Stanowczy, wymagający, ale empatyczny – był dowódcą, który wiedział, że w służbie pożarniczej sukcesem największym jest prewencja, a obowiązkiem przełożonych – dbałość o poczucie bezpieczeństwa ludzi, którzy muszą narażać swoje życie, ratując innych.
Będzie nam bardzo Jego brakowało – fachowości, umiejętności w rozwiązywaniu trudnych spraw i rozumienia potrzeb lokalnych społeczności.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składam wyrazy współczucia.

Jerzy Łużniak
Prezydent Jeleniej Góry

Galeria
Image