Lato w Mieście

Autor: redakcja UMJG

23.7.2020 - 13:22

Co na weekend 24-26 lipca

Już w najbliższy weekend zapraszamy na:

Piątek 24 lipca godzina 21:00

LETNIE KINO PLENEROWE

"Toni Erdmann"

reż. Maren Ade, Austria/Francja/Niemcy/Szwajcaria/Rumunia 2016:

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. Ciepły, zabawny i wzruszający film, który szybko stał się światowym hitem!


25 lipca, sobota, Plac Ratuszowy 19:00 – KABARET PAKA - ZAPAKOWANI czyli najnowszy program kabaretu PAKA. Kabaret zapakował na swój występ najlepsze i najnowsze skecze i piosenki. Masz ochotę na wspólną zabawę z kabaretem - zapraszamy !  


Niedziela 26 lipca godzina 16:00 
Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym. 
KARMELEK Marta Guśniowska, reż. Bogdan Nauka

Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

Karmelek to - jak pisze autorka tekstu –
„Piesek. Malutki. Wiejski Kundelek
Lecz jaki słodki!...”

Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.
„Karmelek” Marty Guśniewskiej zdobył II nagrodę w ubiegłorocznym 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


Zapraszamy na XVIII CIeplickie Koncerty Organowe 2020.
Koncerty od 12. lipca w każdą niedzielę do 30 sierpnia. godzina 19:15
Miejsce: Ewangelicki Kościół Zbawiciela w Cieplicach Plac Piastowski 18


Skok w blok | 26.07 - 02.08.2020

26.07.2020 - Plac zabaw Osiedle XX lecia / Park Norweski 

Już po raz 13 Jeleniogórskie Centrum Kultury wraz z Teatrem Odnalezionym realizuje program aktywnej animacji środowiska lokalnego, podczas wakacji.    

Skok w Blok to dobra zabawa, miło spędzony czas, świetne wakacje, rewelacyjne warsztaty, znakomici animatorzy i aktorzy, fantastyczne wspomnienia. To animacyjno-artystyczny projekt realizowany na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych na terenie całego miasta. Prócz pracy warsztatowej w każdym miejscu zaplanowanych jest wiele niespodzianek, które mają rozwijać wyobraźnię. Od 2008 roku realizujemy program aktywnej animacji podczas wypoczynku letniego. Jest to podróż w głąb miasta, gdzie poznajemy rodziców i dzieci. Nasz projekt to przede wszystkim niezapomniane atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Trzynasta edycja, składać się będzie z wielu niespodzianek. Zwieńczeniem każdego dnia będzie plenerowe kino na każdym podwórku, w którym prezentować będziemy kino familijne. 

Maksymalna liczba uczestników w ciągu całego dnia działania: 100 osób
Wstęp bezpłatny