baner

Autor: redakcja UMJG

24.3.2022 - 9:36

BWA w Jeleniej Górze zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych.

Najbliższy warsztat:
Kolorowe Rozmowy i Świat Wyobraźni

2 kwietnia 2022, godz: 10.30

Interdyscyplinarne zajęcia ze Sztuki Współczesnej dedykowane dzieciom przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Naszą wspólną podróż przez świat kolorów i kształtów zaczniemy tym razem od magicznej opowieści przywołującej przykłady artystów i ich twórczości, dla których najważniejsze było tworzenie ze świata własnych wyobrażeń i wrażliwości. Zastanowimy się nad tym jak ważne jest czucie i rozumienie otaczającej nas rzeczywistości oraz co możemy o niej powiedzieć obrazami z wyobraźni. Następnie poprzez realizacje wielkoformatowych, barwnych prac malarskich, zanurzymy się bezgranicznie w bajkową przestrzeń nurtu sztuki współczesnej nazwanego 'sztuką naiwną'. Jest ona w wyrazie i formie bardzo bliska twórczości dziecięcej i dzięki temu stanowi dla dzieci wspaniałą przestrzeń do rozmowy i artystycznych poszukiwań.

Naszą główną inspiracją będzie sztuka wybitnej ukraińskiej malarki MARII PRYMACZENKO, której twórczość została wyróżniona między innymi przez UNESCO, a której muzeum ze zbiorami zostało zniszczone podczas wojny w Ukrainie.

W ten sposób warsztaty staną się otwartą przestrzenią dialogu międzykulturowego, tak bardzo w tej chwili ważną i potrzebną. Są one skierowane zarówno do dzieci z Jeleniej Góry i okolic, jak i przybywających w nasz rejon dzieci narodowości ukraińskiej.

Cykl warsztatów artystycznych dla grup otwartych.
CZAS ZAJĘĆ: 1,5 h do 2 h
KOSZT: 30 zł
(Dzieci z rodzin potrzebujących i ukraińskich wstęp wolny)

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, OBWIĄZUJĄ ZAPISY:
bwa@jeleniagora.pl lub tel.: 75 752 66 69

PROWADZĄCA: Ewelina Wójtowicz, edukatorka artystyczna BWA
Więcej informacji o programie edukacyjnym BWA :
www.galeria-bwa.karkonosze.com/warsztat/

Więcej informacji o prowadzącej :
www.dotykradosci.pl/dotyk-piekna
www.evelinawojtowicz.com

Galeria
Image