Spotkanie ws. zmiany organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze.

Autor: redakcja UMJG

9.10.2020 - 12:05

Będą zmiany w ruchu w centrum miasta

W kolejny etap wchodzi remont Alei Wojska Polskiego. W najbliższym czasie wejdą w życie kolejne zmiany w organizacji ruchu. Dużo większe, niż do tej pory.

Dzisiaj (piątek,. 9 października) w urzędzie spotkali się m.in. przedstawiciele urzędu miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, wykonawcy remontu, policji, straży miejskiej. Omawiali szczegółowo proponowane rozwiązania.

– Zależy nam, aby oznakowanie było przygotowane zgodnie z projektem, by kierowcy nie musieli błądzić, gdyż zmiany są duże – powiedział Daniel Błażków, kierownik Referatu Komunikacji Miejskiej i Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wyłączony z ruchu zostanie odcinek Alei Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do ul. Armii Krajowej. Kierowcy jadący ulicą Sudecką nie przejadą na wprost przez skrzyżowanie z Aleją Wojska Polskiego. Będą kierowani objazdem przez ul. Staffa i Nowowiejską. To tylko niektóre z planowanych rozwiązań. Będą też korekty w trasach przejazdów autobusów komunikacji miejskiej. Dla kierowców najważniejsza informacja jest taka, by nie jeździć w tym rejonie na pamięć a stosować się do obowiązującego oznakowania.

Zmiany mają wejść w życie od soboty 17 października. O szczegółach poinformujemy na początku przyszłego tygodnia.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image