Zastępca prezydenta Janusz Łyczko i przedstawiciele firmy LK Inwest.

Autor: redakcja UMJG

7.8.2020 - 14:16

Wykonawca remontu zameczku podpisał umowę

Przedstawiciele konsorcjum firm z Wrocławia, którego liderem jest spółka LK Inwest, podpisali dziś umowę na remont jeleniogórskiego zameczku.

Umowa opiewa na blisko 9,5 miliona złotych – kwota ta została ustalona w wyniku przetargu. Wygrało go konsorcjum wrocławskich firm: liderem jest LK Inwest, a partnerem KB Inwest. Będzie to pierwsze ich zadanie, realizowane w Jeleniej Górze. Prezes zarządu LK Inwest Krzysztof Łuksza poinformował, że jego firma obecnie realizuje 5 zadań, z czego trzy w wojewódzkie lubuskim. Prowadzi też remont zabytkowego obiektu – budynku cechowni w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Zanim spółka przystąpiła do przetargu na zameczek, jej przedstawiciele byli na wizji lokalnej.

– Jest to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Liczymy, że zameczek wkrótce zyska nowe życie – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko, który ze strony miasta podpisał umowę.

W ramach zadania przewiduje się gruntowny remont budynku głównego, a także budynku gospodarczego i altany. Szczegółowy opis zadania można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej (link TUTAJ).

Termin wykonania zadania to 23 września 2022 roku.

Galeria
Image
Image
Image