Fragment ulicy Drzymały z nowym asfaltem.

Autor: redakcja UMJG

26.5.2020 - 14:01

Ulice Drzymały i Flisaków zmieniają się

Trwają prace przy przebudowie i modernizacji ciągu ulic Drzymały i Flisaków. Relatywnie niedługi odcinek kilkuset metrów dróg jest jednak newralgiczny dla komunikacji w Jeleniej Górze, jest bowiem jednym z wygodnych łączników centrum i Zabobrza.

Prace rozpoczęły się w połowie marca, pierwotny termin ich zakończenia planowany był na połowę czerwca. Będzie o kilka dni późniejszy, bo okazało się, że część podbudowy jezdni ulicy Flisaków ma inną strukturę, niż wynikało to z miejscowych odkrywek. – Po prostu – mówią drogowcy – po odkrywkach cząstkowych zakładaliśmy, iż w częściach przy krawężnikach tych ulic nie jest założona kostka, bo w miejscach, gdzie wykonano odkrywki jej nie było. Ale po zdjęciu nawierzchni na całej szerokości ulicy ujawniono, że w bardzo wielu miejscach kostka jednak jest zainstalowana, stąd drobny aneks do zakresu robót. Nie wpłynie on znacząco na przedłużenie okresu trwania budowy – zostanie ona sfinalizowana przed końcem czerwca.

Zakończono pierwsze etapy remontu, teraz intensywne prace trwają zarówno na ulicy Flisaków, jak i na części ulicy Drzymały i – poza wspomnianą zmianą – nie ma zagrożeń dla harmonogramu robót. Od początku wakacji jeździć tamtędy będziemy już po równej nawierzchni bitumicznej.

A kostka brukowa, zbierana starannie jest w części składowana dla potrzeb remontów dróg w innych miejscach, a jej część pozostanie w ciągu tych ulic, niemniej w nowej funkcji. Kostką będą wykładane dla wzmocnienia m.in. zatoki autobusowe przystanków MZK. Część tej kostki jest zresztą już zużyta na wzmocnienie fragmentów dróg w innych miejscach, m.in. na skraju nawierzchni ulicy Sudeckiej. Tam wbudowanie kostki wzmocniło drogę na kilku jej łukach i to będzie zapobiegać wykruszaniu się asfaltu.

Galeria
Image
Image
Image
Image