Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak przekazuje klucz hm. Dorocie Kołakowskiej.

Autor: redakcja UMJG

28.9.2020 - 9:22

Przekazanie kluczy do Domu Harcerza

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak przekazał oficjalnie w sobotę (26 września) klucz do Domu Harcerza przedstawicielom Związku Harcerstwa Polskiego.

Dom Harcerza przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze prowadzony był przez lata przez Radę Przyjaciół Harcerstwa, ale ta zdecydowała o zakończeniu swojej działalności. Nowym opiekunem obiektu stał się Karkonoski Hufiec ZHP, który do tej pory mieścił się w budynku przy Szkole Podstawowej nr 13. Warunki, jak mówił komendant, w dotychczasowej siedzibie były bardzo dobre, jednak harcerze szukali miejsca, umożliwiającego im organizację wypoczynku. W Domu Harcerza prowadzą szkolne schronisko młodzieżowe na ponad 50 miejsc.

Podczas sobotniego spotkania prezydent Jerzy Łużniak wręczył symboliczny klucz komendantce Chorągwi Dolnośląskiej hm. Dorocie Kołakowskiej, a ta przekazała go komendantowi hufca hm. Robertowi Zaporze. Poprzedził to krótki występ artystyczny harcerskiego zespołu muzycznego C-HAOS.

W ramach podziękowania za wspieranie ruchu harcerskiego w Jeleniej Górze, harcerze przyznali sprawność „Pomocnej Dłoni” prezydentowi Jeleniej Góry Jerzemu Łużniakowi, zastępcy prezydenta Januszowi Łyczce oraz dyrektor SP nr 13 Barbarze Marszałek-Szurek.

Po otwarciu w nowej siedzibie hufca odbył się zjazd, na którym jeleniogórscy harcerze przyjęli strategię rozwoju na najbliższe 5 lat.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image