W Jeleniej Górze powiększa się szlak jelonka…

Autor: redakcja UMJG

8.1.2021 - 18:17

Kolejne jelonki na szlaku jelonka

W tym tygodniu pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej na zlecenie Miasta Jelenia Góra zamontowali dwie kolejne figury jelonków- symboli naszego miasta. Tym samym dołączyły one do jelonka „ekonomka” przy Uniwersytecie Ekonomicznym i do „rajcusia” na Placu Ratuszowym.

Jelonek „artysta” zamontowany w Jeleniej Górze-Cieplicach ma nawiązywać do działającego od 40 lat w uzdrowiskowej dzielnicy naszego miasta- Liceum Plastycznego. Pierwotnie planowaliśmy odsłonić go w ramach obchodów jubileuszu szkoły pod koniec 2020 roku , jednak ze względu na pandemię COVID-19 i zamknięcie placówek oświatowych, główne szkolne uroczystości muszą poczekać na lepsze czasy…

Drugi jelonek „radiotechnik” nawiązuje do tradycji wojskowych w Stolicy Karkonoszy. Powstał on dzięki staraniom byłych żołnierzy z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „Radar".

Jelonek stanął na terenie kampusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy ulicy Lwóweckiej - gdzie kiedyś funkcjonowała Wyższa Oficerska Szkoła Radiotechniczna. Oficjalne odsłonięcie figurki jelonka „radiotechnika” zaplanowane jest wstępnie na połowę maja kiedy to członkowie stowarzyszenia będą świętować 69 rocznicę powołania w Jeleniej Górze Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej.

Trzeci odlany pod koniec 2020 roku jelonek, który został zamówiony i sfinansowany przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego będzie zamontowany w pierwszym półroczu tego roku.

Szlak jelonka w Jeleniej Górze powstaje przy współpracy Miasta oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Opiekunem projektu jest nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym Marcin Znamienkiewicz.

W roku 2021 planujemy, że w Jeleniej Górze zamontowanych zostanie kolejnych 5 rzeźb jelonków. Po centrum i Cieplicach przyjdzie czas na pozostałe dzielnice naszego miasta.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image